Jak będzie wyglądał Pennywise w „Tym”?

Robert Skowronski
29.06.2016 13:45
Jak będzie wyglądał Pennywise w „Tym”? Fot. kadr z filmu

Wizerunek demonicznego klauna z pewnością zmieni się w stosunku do wersji „Tego” z 1990 roku. Jak może wyglądać nowy Pennywise?

Nawet jeżeli nie widzieliście miniserialu powstałego na bazie opasłego tomu autorstwa Stephena Kinga, to wygląd błazna z piekła rodem prawdopodobnie nie jest Wam obcy, gdyż na dobre utrwalił się w popkulturowej ikonografii. W wersji z małego ekranu w tej roli wystąpił Tim Curry, w kinowej odsłonie tę kreację odtworzy Bill Skarsgard znany z serialu „Hemlock Grove” czy też z filmu „Wierna” na podstawie książki Veroniki Roth.

Twórcy nie przedstawili jeszcze żadnych oficjalnych materiałów z realizowanego przez nich projektu. Jednak na profilu na Instagramie należącym do Andresa Muschiettiego, reżysera nadchodzącego dzieła, pojawiły się fotografie uchylające rąbka tajemnicy. Możemy na nich zobaczyć krzesło z planu z wydrukowanym na oparciu logo filmu opatrzone komentarzem „Day one”. Można to odczytać tylko w jeden sposób - padł pierwszy klaps przy realizacji „Tego”:

Inna fotografia przedstawia nieodłączny rekwizyt Pennywise'a, czyli unoszące się w powietrzu baloniki:

No właśnie, a jak będzie się przedstawiał na ekranie nowy Pennywise? Przez te 26 lat od ukazania się miniserialu techniki wykorzystywane przy kręceniu filmów przeszły już kilka rewolucji, co oznacza, że może on nabrać jeszcze bardziej demonicznego wizerunku. Reżyser udostępnił zdjęcie, które być może zdradziło nam pomysł na nowego Pennywise'a:

Z nowości związanych z obsadą dzieła, ujawniono, że trafił do niej Owen Teague, znany z serialu „True Blood”. Aktor wcieli się w rolę psychopatycznego Patricka Hocksettera, który trzyma w lodówce zabite przez siebie zwierzęta. Członków tzw. Loser Club zagrają w filmie Jaeden Lieberher, Finn Wolfhard, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs i Jeremy Ray Taylor.

Sam projekt zostanie podzielony na dwie części. Pierwsza z nich skupi się na dziecięcych latach bohaterów, którzy muszą pokonać swoje lęki i zmierzyć się z przerażającym klaunem. Kolejna odsłona to już opowieść o tych samych postaciach, ale już w dorosłym wieku, którzy ponownie muszą walczyć ze złem. Ich pamięć wymazała jednak traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa, które powracają teraz ze zdwojoną siłą.

„To” ma zadebiutować na ekranach 8 września 2017 roku i ma być oznaczony kategorią wiekową R. Scenariusz został napisany przez Gary'ego Dobermana, zaś producentami projektu są Dan Lin, Seth Grahame-Smith, David Katzenberg oraz Roy Lee. Początkowo reżyserem filmu miał być Cary Fukunaga.

Powstaje coraz więcej filmowych wersji dzieł Stephena Kinga - serial „11.22.63” z Jamesem Franco na podstawie powieści „Dallas '63”, czekamy też na kolejne podejście do „Mgły” oraz na „Mroczną wieżę”, gdzie zagra m.in. Idris Elba. Ma też być stworzony serial na podstawie kryminalnej powieści Stephena Kinga „Pan Mercedes”.

Podobałby się Wam taki wygląd Pennywise'a?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.