Jak brzmi motyw z „Gry o tron” na 64 stacjach dyskietek?
Robert Skowronski
15.07.2016 12:24
Jak brzmi motyw z „Gry o tron” na 64 stacjach dyskietek? Fot. kadr z wideo, kadr z serialu + Dzik Pejnta

Już wiele osób dopuściło się przerobienia motywu, który otwiera serial produkcji HBO. Ktoś jednak wpadł na niestandardowy pomysł aranżacyjny.

Polak potrafi! Twórcą tej przeróbki, w której przygrywa sprzęt elektroniczny, jest Paweł Zadrożniak. Dostarczył on nam też osobliwy cover przeboju Nirvany, gdzie również komputerowy sprzęt posłużył jako instrument. Składają się na niego 64 stacje dyskietek, 8 dysków twardych i 2 skanery, a całość została ochrzczona nazwą The Floppotron.

Utwór, który słyszymy w czołówce serialu to kompozycja Ramina Djawadiego, niemieckiego twórcy irańskiego pochodzenia. Doczekała się ona kilku alternatywnych odsłon, z których można wymienić m.in. zwierzęcy cover, czy też metalową wersję. Nie można im odmówić oryginalności, ale to czego dokonał Paweł Zadrożniak zasługuje na szczególną atencję.

Skoro twórcy Pokemon GO i tak planują połączyć mechanizm swojej gry  przy tworzeniu tytułu czerpiącego z serialu HBO, to być może poniższy cover stanowi już tego jakiś zwiastun? Wygląda na to, że technologia coraz śmielej wkracza do świata Westeros i Essos, o czym świadczy też wideo starające się odpowiedzieć na pytanie co by było gdyby bohaterowie „Gry o tron” mieli swoje profile na Facebooku.

Posłuchajcie jak brzmi połączenie elektronicznego świata z tym, gdzie króluje ogień i stal:

Maszyny są bardzo płodnymi muzykami. Sprawdźcie też nasze TOP 10 rocka i metalu granego na stacjach dyskietek, a także innych maszynach i urządzeniach. Roboty założyły też swój własny zespół o nazwie Compressorhead, który ma w repertuarze m.in. „Iron Mana” od Black Sabbath.

Jak oceniacie takie wykonanie motywu z „Gry o tron”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.