Jak brzmi utwór Radiohead do „Spectre”?

Aleksandra Degórska
28.12.2015 10:37
Jak brzmi utwór Radiohead do „Spectre”? Fot. Martin Harris / Capital Pictures / EAST NEWS

W każdej plotce jest ziarenko prawdy. Brytyjska kapela nagrała utwór do filmu o Bondzie, który jednak nie znalazł się na ścieżce dźwiękowej. Posłuchajcie, jak prezentuje się ten kawałek.

Przygody o agencie 007 słyną z utworów, które stały się bardzo popularne i wpisały się w historię jako jedne z najsłynniejszych filmowych kompozycji. Długo spekulowano, jaki artysta wykona kompozycję do najnowszej odsłony Bonda - „Spectre”. Wśród kandydatów był między innymi Radiohead, który stał się faworytem, bowiem ktoś w zakładach bukmacherskich postawił 15 tysięcy funtów właśnie na ten zespół.

Ostatecznie producenci wybrali numer Sama Smitha „Writing's On the Wall”, ale w końcu plotki dotyczące brytyjskiej grupy potwierdziły się.

Thom Yorke za pośrednictwem Twittera wyjawił, że jego kapela została poproszona o stworzenie kompozycji do filmu o Bondzie, która jednak nie pojawiła się w obrazie. Mimo to, utwór przypadł do gustu muzykom, którzy pomyśleli, że fani chcieliby usłyszeć ten numer i w ramach bożonarodzeniowego prezentu zespół udostępnił ten kawałek:

W ubiegłym roku poproszono nas, by stworzyć utwór do filmu „Spectre”. Tak, zgadza się...

Ostatecznie tak się nie stało... ale kompozycja stała czymś naszym, co pokochaliśmy...

Jako że kończy się rok pomyśleliśmy, że zapewne chcielibyście to usłyszeć. Wesołych Świąt. Niech Moc będzie z Wami...

Na razie nie wyjaśniło się, dlaczego producenci filmu nie zdecydowali się na kawałek od Radiohead.

Posłuchajcie, jak brzmi utwór, który mógł stać się utworem do „Spectre”:

Fani nie mogą się doczekać premierowego materiału od kapeli. Jeszcze we wrześniu 2014 roku Radiohead zapewniał, że rozpoczął pracę w studiu. Sprawa ta jednak przeciągała się w czasie i jak dotąd dyskografię zespołu zamyka studyjny krążek „The King of Limbs” z 2011 roku.

Dopiero w 2015 roku podczas koncertu Pathway to Paris związanego z konferencją poświęconą zmianom klimatycznym w Paryżu, Thom Yorke wykonał 2 nowe utwory - „Silent Spring” oraz „Desert Island Disk”. Tymczasem wokalista wyraził również swoje niezadowolenie z powodu sytuacji panującej w świecie muzyki cyfrowej i nazywał Google oraz YouTube nazistami.

„Spectre” wszedł do kin 6 listopada 2015 roku. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć utwory do filmów o Bondzie, jednak postawiliśmy na metalowe i rockowe aranżacje.

Jak Wam się podoba utwór Radiohead, który powstał z myślą o filmie o Bondzie?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.