13.06.2018 11:25

Jak duży jest megalodon? Zobacz klip z filmu „The Meg”

Megalodon z filmu „The Meg” napływa! W sieci pojawił się klip przedstawiający rekina w akcji. 

The Meg
foto: materiały promocyjne

Wygląda na to, że filmy o morderczych bestiach nigdy nie znudzą się twórcom oraz widzom. Tego lata będziecie bali się beztrosko pluskać w morzu, bo po obejrzeniu „The Meg” koszmarne obrazy same będą pojawiać się Wam przed oczami. Najnowszy film Jona TurteltaubaJasonem Stathamem w roli głównej opowiada bowiem o potężnym prehistorycznym rekinie, który jakimś cudem dożył do naszych czasów i terroryzuje bogu ducha winnych plażowiczów, nurków i naukowców. Do sieci trafił fragment filmu, w którym możemy przyjrzeć się morderczej rybie. 

„The Meg” - klip z filmu z megalodonem w akcji

Na oficjalnym Twitterze filmu możemy obejrzeć krótki wycinek z „The Meg”, w którym zaprezentowano potęgę kopalnego rekina. Widzimy nie tylko jego ogromne ciało, szeroką paszczę i ostre jak brzytwa zęby, ale również atak potwora. 

Rekin jest tak wielki, że bez problemu jest w stanie połknąć klatkę z nurkiem w środku. Nic dziwnego. Głównym bohaterem filmu jest bowiem megalodon. Gatunek największego rekina i ryby drapieżnej w ogóle, jaka istniała na świecie. Jego nazwa naukowa wzięła się od greckich słów mégas (wielki) i odoús (ząb), ponieważ paleontolodzy znajdują głównie jego ogromne zęby. Najdłuższy znaleziony ząb rekina mierzył ponad 16 centymetrów długości, a sam rekin mógł osiągać nawet 18 metrów długości. Prawdopodobnie głównie polował na wieloryby, więc nic dziwnego, że w filmie jest w stanie atakować nawet łodzie, co ukazano w zwiastunie „The Meg”

Chociaż megalodon rekin zamieszkiwał okres miocenu i pliocenu, w filmie grupa naukowców odkrywa, że ryba przetrwała do naszych czasów. Badacze stają się celem ataku potwora. Na ratunek ruszy im były wojskowy nurek o imieniu Jonas Taylor. W jaki sposób pokona ogromnego rekina? Dowiemy się 24 sierpnia 2018 roku, kiedy produkcja trafi do polskich kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Horror The Meg