10.08.2020 12:03

Jak ewoluowała filmowa zbroja Iron Mana? [WIDEO]

Iron Man to jeden z najważniejszych herosów filmowego uniwersum Marvela. Tony Stark lubił udoskonalać swoje zbroje. Jak wyglądała ewolucja tej postaci?

Iron Man
foto: ©2009 Marvel./EAST NEWS

Film "Iron Man" z 2008 roku był początkiem prawdziwej rewolucji w świecie kina komercyjnego. To właśnie ta produkcja z Robertem Downeyem Jr. w roli tytułowej rozpoczęła globalną fascynację Marvelem. Przez kolejne 11 lat Iron Man stanowił trzon kinowego uniwersum. Z tego powodu platforma Disney+ postanowiła uhonorować herosa. 

Iron Man - wszystkie zbroje z filmów Marvela

Dzięki niezwykle popularnemu do dziś "Iron Manowi" w reżyserii Jona Favreau o Marvelu słyszał cały świat, a czytanie komiksów superbohaterskich stało się niezwykle modne. Swoich własnych produkcji kinowych doczekały się nawet mniej popularne postacie takie jak członkowie Strażników Galaktyki, Eternals czy Shang-Chi. 

Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU
Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU
Przeczytaj także Kto zadebiutuje w kolejnych filmach Marvela? Lista wszystkich nowych postaci, które pojawią się w MCU

Chociaż Tony Stark poświęcił swoje życie, żeby pokonać Thanosa, pozostał na zawsze w sercach wiernych fanów MCU. Mimo śmierci nadal jest niezwykle popularny. Właśnie z tego powodu Disney+ zaprezentował krótki materiał wideo, który powinien spodobać się wszystkim fanom Iron Mana - podsumowanie zbroi, pojawiających się w filmach Marvela. 

W powyższym wideo możemy zobaczyć 13 zbroi, które wystąpiły w ciągu 12 lat dotychczasowej historii MCU. Fani mogą zobaczyć, jak zmieniał się wynalazek Tony'ego Starka na przestrzeni kolejnych filmów Marvela. Oprócz nazwy i modelu danej zbroi, pojawia się też informacja, w którym filmie możemy zobaczyć ją w akcji. 

 

Podsumowanie ma również inne zadanie - zachęcić potencjalnych widzów do wykupienia abonamentu na Disney+, gdzie można obejrzeć wszystkie filmy Marvela, w których pojawia się Iron Man. Niestety usługa nadal nie jest dostępna w Polsce. Wciąż musimy czeka na oficjalną informację na temat startu Dinsey+ w naszym kraju. 

Lubisz Iron Mana?

Nowa zbroja Iron Mana przypomina Transformersa
Nowa zbroja Iron Mana przypomina Transformersa
Przeczytaj także Nowa zbroja Iron Mana przypomina Transformersa

Zobacz też: Jak załatwia się Iron Man? Marvel w końcu zdradził tajemnicę technologii Tony'ego Starka

Tagi: Robert Downey Jr. Marvel Iron Man