Jak miał wyglądać Kylo Ren w „Ostatnich Jedi”? Początkowa koncepcja zaskakuje [SPOILER]

Natalia Hluzow
19.12.2017 15:58
Jak miał wyglądać Kylo Ren w „Ostatnich Jedi”? Początkowa koncepcja zaskakuje [SPOILER] Fot. kadr z filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”

Rysunki z artbooka „Gwiezdnych wojen” ujawniają, jak miał początkowo prezentować się Kylo Ren w 8. części „Star Wars”.

Wszystkie malownicze kadry i piękne ujęcia z filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, zanim trafiły na ekran, zostały narysowane przez artystów pracujących nad wizualną koncepcją filmu. Wiele concept artów, także tych które ostatecznie nie zostały wykorzystane w 8. części „Star Wars”, znalazło się w książce „The Art. Of Star Wars: The Last Jedi” przygotowanej przez Phila Szostaka. Jeden z rysunków przykuwa szczególną uwagę przez wzgląd na zaskakującą fryzurę (a raczej jej brak) Kylo Rena.

Wygląda na to, że przemiana wizerunku Bena Solo w „Ostatnich Jedi” miała pójść o wiele dalej i polegać nie tylko na zdjęciu i zniszczeniu słynnego hełmu Kylo Rena oraz prezentowaniu nagiego torsu, ale także na zgoleniu włosów z głowy. Ostatecznie Adamowi Driverowi udało się zachować swoją standardową fryzurę, jednak trzeba przyznać, że na powyższym rysunku prezentuje się o wiele bardziej dostojnie i mrocznie niż filmach.

Wśród udostępnionych szkiców z artbooka znalazła się też pierwotna wersja Rose, którą możecie zobaczyć poniżej.

Film „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi” trafił na ekrany polskich kin 14 grudnia 2017 roku. Jest to ostatnia część sagi, w której wystąpiła Carrie Fisher w roli legendarnej księżniczki Lei. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.