Jak miał wyglądać Loki w filmie „Thor: Ragnarok”?

Natalia Hluzow
27.11.2017 19:25
Jak miał wyglądać Loki w filmie „Thor: Ragnarok”? Fot. kadr z wideo

Najbardziej przebiegły z nordyckich bogów w ostatnim filmie MCU miał wyglądać nieco inaczej niż ostatecznie zaprezentował się na ekranie.

Filmowe uniwersum Marvela nigdy jeszcze nie było tak jasne, skrzące się i kolorowe, jak w ostatnim „Thorze”. Każdy kadr filmu „Thor: Ragnarok” przepełniony jest różnorodnymi barwami i nawet zło jest tutaj nie tylko czarne i mroczne, ale i złowieszczo zielone. Wśród wielu absurdalnych i dziwnych kostiumów, nieszczególnie wyróżnia się kostium Lokiego, który – choć momentami urozmaicony żółtą peleryną – niewiele różni się od jego strojów z poprzednich filmów Marvela.

Mogło być jednak zupełnie inaczej, a Loki mógł mienić się kolorami niczym choinka na Święta Bożego Narodzenia. Taką wersję zaprezentował światu Anthony Francisco – ilustrator odpowiedzialny za koncepcję wyglądu niektórych postaci MCU, m.in. Lokiego. Z okazji Święta Dziękczynienia 2017 na swoim Instagramie opublikował ilustrację przedstawiającą Lokiego w kolorowym kostiumie, w jaki planowano go przyodziać:

Szczęśliwego Dziękczynienia wszystkim! Projektowanie kostiumu Lokiego do filmu „Thor: Ragnarok” było zabawnym wyzwaniem. Poproszono nas, byśmy zrobili to tak zuchwale i kolorowo, jak tylko możemy. Mając nadzieję, że dosięgniemy Jacka Kirby’ego. Zrealizowałem mnóstwo tych kolorystycznych wariacji. Czy chcielibyście zobaczyć je wszystkie?

Na Instagramie artysty faktycznie można odnaleźć o wiele więcej wersji kolorystycznych kostiumu Lokiego. Jednak ostatecznie niewiele pozostało z odważnej wizji Francisco. Strój dwulicowego bóstwa przypominał bardziej jego ubiór z poprzednich części „Thora” i „Avengers” niż kolorowe szaleństwo zaprezentowane przez ilustratora. Być może próżność i wyczucie gustu, jakimi cechuje się postać kreowana przez Toma Hiddlestona, finalnie nie pozwoliły twórcom ubrać go w tak absurdalnie kolorowy kostium. W efekcie mieliśmy okazję podziwiać go w przylegającym do ciała stroju z peleryną i w niezwykle twarzowym czarnym garniturze w wersji ziemskiej. Czy żałujemy, że nie odziano go w kolorowy strój w stylu towarzystwa z planety Sakaar? Niekoniecznie. Wszak to nie szata zdobi człowieka…

loki Fot. foto: kadr z wideo

Kolejne spotkanie z Lokim czeka nas za sprawą filmu „Avengers: Infinity War”. Jak przebiegłe bóstwo zaprezentuje się widzom tym razem? Przekonamy się już 4 maja 2018 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.