Jak miał wyglądać Loki w filmie „Thor: Ragnarok”?

Natalia Hluzow
27.11.2017 19:25
Jak miał wyglądać Loki w filmie „Thor: Ragnarok”? Fot. kadr z wideo

Najbardziej przebiegły z nordyckich bogów w ostatnim filmie MCU miał wyglądać nieco inaczej niż ostatecznie zaprezentował się na ekranie.

Filmowe uniwersum Marvela nigdy jeszcze nie było tak jasne, skrzące się i kolorowe, jak w ostatnim „Thorze”. Każdy kadr filmu „Thor: Ragnarok” przepełniony jest różnorodnymi barwami i nawet zło jest tutaj nie tylko czarne i mroczne, ale i złowieszczo zielone. Wśród wielu absurdalnych i dziwnych kostiumów, nieszczególnie wyróżnia się kostium Lokiego, który – choć momentami urozmaicony żółtą peleryną – niewiele różni się od jego strojów z poprzednich filmów Marvela.

Mogło być jednak zupełnie inaczej, a Loki mógł mienić się kolorami niczym choinka na Święta Bożego Narodzenia. Taką wersję zaprezentował światu Anthony Francisco – ilustrator odpowiedzialny za koncepcję wyglądu niektórych postaci MCU, m.in. Lokiego. Z okazji Święta Dziękczynienia 2017 na swoim Instagramie opublikował ilustrację przedstawiającą Lokiego w kolorowym kostiumie, w jaki planowano go przyodziać:

Szczęśliwego Dziękczynienia wszystkim! Projektowanie kostiumu Lokiego do filmu „Thor: Ragnarok” było zabawnym wyzwaniem. Poproszono nas, byśmy zrobili to tak zuchwale i kolorowo, jak tylko możemy. Mając nadzieję, że dosięgniemy Jacka Kirby’ego. Zrealizowałem mnóstwo tych kolorystycznych wariacji. Czy chcielibyście zobaczyć je wszystkie?

Na Instagramie artysty faktycznie można odnaleźć o wiele więcej wersji kolorystycznych kostiumu Lokiego. Jednak ostatecznie niewiele pozostało z odważnej wizji Francisco. Strój dwulicowego bóstwa przypominał bardziej jego ubiór z poprzednich części „Thora” i „Avengers” niż kolorowe szaleństwo zaprezentowane przez ilustratora. Być może próżność i wyczucie gustu, jakimi cechuje się postać kreowana przez Toma Hiddlestona, finalnie nie pozwoliły twórcom ubrać go w tak absurdalnie kolorowy kostium. W efekcie mieliśmy okazję podziwiać go w przylegającym do ciała stroju z peleryną i w niezwykle twarzowym czarnym garniturze w wersji ziemskiej. Czy żałujemy, że nie odziano go w kolorowy strój w stylu towarzystwa z planety Sakaar? Niekoniecznie. Wszak to nie szata zdobi człowieka…

loki Fot. foto: kadr z wideo

Kolejne spotkanie z Lokim czeka nas za sprawą filmu „Avengers: Infinity War”. Jak przebiegłe bóstwo zaprezentuje się widzom tym razem? Przekonamy się już 4 maja 2018 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.