04.01.2018 18:14

Jak miała wyglądać Walkiria w filmie „Thor: Ragnarok”?

Na Twitterze pojawił się kolejny concept art z filmu ujawniający pierwotny pomysł na wygląd postaci.

Jak miała wyglądać Walkiria w filmie „Thor: Ragnarok”?
foto: kadr z wideo

Wiadomym jest, że zanim filmowa postać ożyje na ekranie, pierwotnie w zaciszu swojej pracowni artyści tworzą kilka wersji jej wizerunku. A kiedy już mówimy o filmach na postawie komiksów, dokładne zaprojektowanie wszystkich szczegółów skomplikowanego kostiumu to rzecz absolutnie niezbędna.

Dlatego też mogliśmy podziwiać różne wersje tego, jak w filmie „Thor: Ragnarok” miał wyglądać Loki czy jak pierwotnie miał prezentować się Thor. Teraz przyszedł czas na Walkirię, której pierwszą, rysunkową wersję ukazał niedawno światu Ryan Meinerding odpowiedzialny za projektowanie postaci w Marvel Studios.

Jak widać, pierwszy pomysł Meinerdinga na Walkirię i jego ostateczne wykonanie podczas scen na planecie Sakaar niewiele różnią się od siebie. Kostium Tessy Thompson w filmie „Thor: Ragnarok” jest nieco prostszy, ale zarówno kolorystyka, skórzane elementy, niebieska peleryna, jak i znaki na twarzy zgadzają się niemal idealnie, co potwierdza teorię, że pierwszy pomysł jest czasem najlepszy.

Tessa Thompson w roli Walkirii skradła show Thorowi i serca fanom MCU, dlatego ma powrócić w kolejnych filmach z uniwersum Marvela. Najbliższy z nich to „Avengers: Infinity War”, który będzie miał swoją premierę 25 kwietnia 2018 roku. Thompson wraz z innymi aktorkami z filmów Marvela chciałaby też zagrać w produkcji poświęconej samym superbohaterkom. Na razie jednak nie wiadomo, czy projekt ten zostanie zrealizowany.

Natalia Hluzow
Tagi: Thor: Ragnarok Thor