06.12.2016 10:36

Jak mógł wyglądać Joker w „Legionie samobójców”?

Postać grana przez Jareda Leto była jednym z bardziej wyczekiwanych elementów filmu Davida Ayera. Psychopatyczny błazen mógł jednak wyglądać inaczej niż w wersji, w której trafił do kin.

Jak mógł wyglądać Joker w „Legionie samobójców”?
foto: kadr z filmu

Jeden z najsłynniejszych antagonistów Batmana przybrał ostatnio twarz wokalisty 30 Seconds to Mars. Jego rola wzbudziła mieszane reakcje. Nawet sam Jared Leto nie był z siebie w pełni zadowolony, choć wcześniej twierdził, że Jack Nicholson i Heath Ledger będą z niego dumni. Można narzekać na różne kwestie mówiąc o „Legionie samobójców”, co zresztą niektórzy robili i to na dużą skalę, ale nie można filmowi odmówić tego, że przed premierą wzbudzał duże zainteresowanie tym, jaki będzie nowy Joker.

Już od początku planowano, że postać swoim wizerunkiem będzie przypominać wytatuowanego gangstera. David Ayer twierdził, że dziary Jokera opowiadają bardzo specyficzną historię, a odpowiednio skupieni widzowie będą w stanie ją rozszyfrować. Reżyser dodał, że wielokrotnie zastanawiał się nad tym, skąd pochodziłby, jak by żył i gdzie pracowałby ktoś taki jak Joker w obecnych czasach. Przyznał również, że czerpał inspirację ze zdjęć narkotykowych bossów.

Jednak pierwotne założenia, którym możemy się przyjrzeć na udostępnionym concept artom, pokazują, że wizerunek Jokera miał się różnić od tego, co nam pokazano w filmie. Zmiany może i nie są bardzo drastyczne, ale dla każdego fana będą to zauważalne odstępstwa od tego co poznali w „Legionie samobójców”. Możemy zobaczyć tatuaże, szczegóły stroju, jak pierścienie, czy też same ubrania, które miały spoczywać na barkach Jokera. Przyjrzyjcie się sami:

O swojej roli przed premierą filmu dużo opowiadał Jared Leto. Aktor przyznał, że włożył mnóstwo pracy w jak najlepsze odtworzenie szaleństwa swojego bohatera. Wyjaśnił m.in. jak pracował nad śmiechem Jokera i potwierdził, że wysłał obsadzie „Legionu samobójców” zużyte prezerwatywy. Dodał też, że według niego Joker jest jak Hamlet. Nie zdradzał jednak niczego odnośnie tego jaki miał być wygląd jego postaci.

Która wersja Jokera bardziej się Wam podoba?

Robert Skowronski
Tagi: Suicide Squad Galeria