04.06.2018 15:31

Jak mógłby wyglądać Andy Serkis jako Pingwin w nowym filmie o Batmanie?

Na początku czerwca 2018 roku, świat obiegła plotka, jakoby w którymś z nadchodzących filmów DC miał się pojawić Pingwin. Internetowy grafik BossLogic postanowił zaprezentować fanom, jak według niego powinien wyglądać Cobblepot grany przez Andy'ego Serkisa.

Andy Serkis
foto: FaceToFace/REPORTER

Chociaż wielu fanów uniwersum DC na Twitterze stwierdziło, że w roli Pingwina chcieliby zobaczyć Nicka Frosta, czy Josha Gada, to BossLogic zaprezentował na swoich mediach społecznościowych zgoła inną wersje Oswalda Cobblepota - taką, w której złoczyńca jest grany przez Andy'ego Serkisa.

Aktor najlepiej znany z występów jako Gollum we „Władcy Pierścieni”, Caesar w nowej trylogii „Planety Małp”, także Klaue w „Black Panther”, wyraził zainteresowanie wobec występu w nadchodzącym filmie o Batmanie. Chociaż głównie ze względu na to, że reżyserem produkcji ma być Matt Reaves, z którym Serkis pracował już przy okazji „Ewolucji Planety Małp” oraz „Wojny o Planetę Małp”. Jak aktor wyglądałby jako Pingwin?:

Jon Hamm jako Hush?

BossLogic nie ograniczył się jednak tylko do tego jednego projektu - grafik kilka godzin po opublikowaniu zdjęcia, na którym pokazał swoją wersję Serkisa jako Pingwina, przedstawił kolejny pomysł. Artysta zdradził, że bardzo chciałby zobaczyć Jona Hamma w roli Husha, czyli innego przeciwnika Batmana. Projekt BossLogica jest wyjątkowo mroczny, ale dzięki temu bardzo pasuje do tej postaci:

Hush zadebiutował w serii komiksów o tym samym tytule. Postać tak naprawdę ma na imię Thomas Elliot i jest przyjacielem Bruce'a Wayne'a z czasów dziecięcych. Po latach, ta seria jest uznawana za jedną z najlepszych o Batmanie, ponieważ Mroczny Rycerz zostaje wciągnięty w psychologiczną grę i musi wykazać się niezwykłym sprytem i inteligencją, a niekoniecznie polegać na swojej sprawności fizycznej.

Na razie jednak nie mamy żadnych konkretnych informacji dotyczących „Batmana” Matta Reavesa. Nie wiemy nawet, czy w postać wcieli się Ben Affleck, czy jednak Jake Gyllenhaal albo wspomniany Jon Hamm. Być może już niedługo dowiemy się o tym projekcie czegoś więcej.

Kamil Kacperski
Tagi: Batman Andy Serkis