26.06.2016 13:35

Jak nakręcić scenę seksu ze zwłokami?

W historii kina podobne akty mogliśmy oglądać w filmach spod znaku gore, ale nie tylko. O tym jak zrealizować taką sekwencję opowiedział twórca „Neon Demon”, Nicolas Winding Refn.

Jak nakręcić scenę seksu ze zwłokami?
foto: Image supplied by Capital Pictures / East News

Reżyser mający na koncie takie dzieła, jak „Drive” czy „Tylko Bóg wybacza” opowiedział o kulisach powstawania swojego ostatniego obrazu traktującego o świecie supermodelek, gdzie porusza też kwestie cielesności. „Neon Demon” to historia Jesse (Elle Fanning), która przyjeżdża do Los Angeles, aby rozpocząć karierę modelki. Na swojej drodze na szczyt spotyka grupę kobiet będących owładniętymi obsesją cielesnego piękna. Zaczynają one żerować na młodości i witalności bohaterki.

Film nominowany w 2016 roku do Złotej Palmy w Cannes, to też role Karla Glusmana, Abbey Lee, Keanu Reevesa czy Jeny Malone. To właśnie ostatniej z wymienionych dotyczy kontrowersyjna scena, która znalazła się w dziele Refna. Możemy zobaczyć sekwencję seksu między jej postacią a żeńskimi zwłokami w kostnicy:

"

W scenariuszu napisałem, że tylko całuje się z ciałem, a następnie miało być cięcie i przejście do Elle. Gdy byliśmy już gotowi do kręcenia usiadłem z kamerą, bo lubię być czasami operatorem, ona pocałowała zwłoki, a ja spytałem: „Czy możesz napluć jej do ust?”. Jena to zrobiła, co było świetne. W tym momencie odkryliśmy jej postać. Później musiałem jeszcze zmienić drugą połowę filmu, bo kręciliśmy w ciągu chronologicznym, ale scena w kostnicy musiała być zrealizowana wcześniej, bo chciałem zrobić ją w prawdziwej kostnicy. Zrobiliśmy to w pierwszym tygodniu zdjęć. "

Nicolas Winding Refn wyznał, że chronologiczne kręcenie miało ogromny wpływ na całość filmu, m.in. dlatego, że scena w kostnicy powstała bardzo szybko:

"

To wyglądało tak, jakby Bóg miał plan. Wszystko się zmieniło. Pierwotnie postać Jeny miała umrzeć, ale po tej scenie zdecydowałem, że będzie inaczej. Zmieniłem drugą część filmu oświadczając wcześniej aktorom, że dostaną scenariusz w ciągu kilku tygodni. Jednocześnie nie zrezygnowaliśmy z dalszego kręcenia. "

„Neon Demon” przegrał rywalizację o Złotą Palmę z nowym filmem Kena Loacha, „Ja, Daniel Blake”. Okazuje się, że sam Nicolas Winding Refn nie uczestniczył w premierze swojego dzieła na Lazurowym Wybrzeżu. Reżyser wyznał, że jego obraz bardzo go denerwuje i sprawia, że czuje się nieswojo. Twórca dodał, że podziwia osoby będące w stanie śmiać się i jeść popcorn podczas seansu „Neon Demon”.

Film trafi do polskich kin 22 lipca 2016 roku, a my prezentujemy zwiastun dzieła:

Nicolas Winding Refn w jednym z ostatnich wywiadów wyznał, że nadal marzy o wyreżyserowaniu ekranizacji komiksu:

"

Cenię sobie twórczą swobodę, ale chciałbym też zrobić jeden z tych wielkich hollywoodzkich filmów, które kosztują kupę pieniędzy, a na planie biega pełno ludzi z telefonami komórkowymi. "

Reżyser dodał, że najchętniej przeniósł by na ekran przygody Batgirl. Być może jego marzenie się spełni, gdyż Warner Bros. planuje film o Harley Quinn, gdzie miałaby się też pojawić wspomniana bohaterka.

Robert Skowronski
Tagi: News