03.01.2018 13:55

Jak naprawdę nazywa się Thanos? Marvel wyjawił tajemnicę potężnego przeciwnika Avengers

Thanos to imię budzące postrach w całym multiversum Marvela. Okazuje się, że Szalony Tytan nazywa się zupełnie inaczej. Nic dziwnego, że wybrał sobie tak groźny pseudonim. 

Jak naprawdę nazywa się Thanos? Marvel wyjawił tajemnicę potężnego przeciwnika Avengers
foto: materiały promocyjne

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Mimo że komiksy Marvela ukazują się na rynku wydawniczym nieprzerwanie od 1961 roku, twórcy wciąż potrafią zaskoczyć swoich czytelników. W najnowszym numerze serii poświęconej Thanosowi okazuje się, że Szalony Tytan tak naprawdę nazywa się zupełnie inaczej. Postać zadebiutowała 45 lat temu w 55. numerze przygód Iron Mana. Początkowo Thanos nie był tak potężny, jak zaczęto go przedstawiać kilkanaście lat po debiucie. Czytelnicy założyli, że Thanos to prawdziwe imię kosmity i nikt nie przypuszczał, że złoczyńca może nazywać się inaczej.

Thanos vol. 2 #14

Aż do 14. numeru serii „Thanos”, w której dochodzi do nietypowego spotkania. W poprzednim numerze Ghost Rider porywa Thanosa w przyszłość i stawia przed obliczem jedynej osoby, która może go pokonać. Jest to oczywiście wersja Tytana z dalekiej przyszłości. Thanos spotyka więc siebie z czasów oddalonych o miliony lat, w których całe życie, łącznie z największymi herosami zostało zniszczone. Stara wersja Devianta postanawia udowodnić swoją tożsamość, wyjawiając jeden z sekretów Thanosa - zwrócić się do niego jego prawdziwym imieniem, nadanym mu przez matkę w chwili narodzin. Kobieta pomyślała o nim, zanim oszalała, spoglądając w oczy swojego syna. To imię brzmiało: Dione. 

W tym numerze Thanos odkrywa dwie strony medalu swojej własnej wygranej - dokonał tego, o czym zawsze marzył - przyniósł śmierć całemu życiu we wszechświecie, ale w konsekwencji zżera go samotność. Wersja jego samego z przyszłości zasiada na tronie w zamku wzniesionym z kości potężnej rasy kosmitów Celestials, wpatrując się w ogromny posąg jedynej istoty, którą darzył miłością - samej Śmierci. Jak obraz martwego wszechświata wpłynie na Thanosa z Earth 616? Prawdopodobnie dowiemy się w kolejnym numerze komiksu.

Thanos vol. 2 #15

Czy podobna scena zostanie ukazana w kinowym uniwersum Marvela? Jak potężny jest filmowy Thanos, którego w pełnej krasie zobaczymy w końcu w filmie „Avnegers: Infinity War”? Dowiemy się już 25 kwietnia 2018 roku. Chociaż pojawiły się pierwsze przecieki dotyczące fabuły nowych „Avengers”, nadal nie wiadomo czy herosom uda się pokonać zagrożenie ze strony Thanosa pod koniec nadchodzącego filmu, czy dopiero w kolejnej części

Jak podoba Ci się prawdziwe imię Szalonego Tytana?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Marvel Marvel Comics Thanos