21.11.2017 15:49

Jak nazywają się kryształowe lisy z filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”?

VIII epizod „Gwiezdnych Wojen” wprowadzi wiele nowych stworzeń w uniwersum stworzonym przez George'a Lucasa. Jednym z nich będzie kryształowy lis z planety Crait. Jak nazywa się to niezwykłe zwierzę?

Jak nazywają się kryształowe lisy z filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”?
foto: Comicbook.com/YouTube

Im bliżej premiery filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”, tym więcej pojawia się szczegółów na jego temat. Niedawno Jon Boyega zdradził, że jego bohater jest kosmicznym terrorystą. Oprócz powrotu Luke'a Skywalkera i narastającego konfliktu między Najwyższym Porządkiem a Ruchem Oporu, emocje fanów wzbudzają również zupełnie nowi przedstawiciele fauny planet odległej galaktyki, w której dzieje się akcja sagi. Do tej pory twórcy zaprezentowali urocze Porgi, które mają szansę stać się nowymi Ewokami oraz dumne, przypominające konie fathiery.

W ostatnim zwiastunie pojawia się kolejny zwierzak - kryształowy lis zamieszkujący zasolone połacie planety Crait. Według doniesień Entertainment Weekly stworzenia nazywają się vulptex i są zilustrowaniem idei, według której życie może powstać nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. O vulpteksach wypowiedział się Neal Scanlan, który jest odpowiedzialny za dział efektów specjalnych, powołujący do życia kosmiczne stworzenia.

"

Pomysł na te niesamowite dzikie zwierzęta jest taki, że żyjąc na tej planecie, żywiły się jej powierzchnią i w końcu stały się krystaliczne. Zamieszkują nory, znajdujące się w tunelach pod planetą. Tu się pojawia ich zdolność do błyszczenia w ciemności, która zapewnia naszym bohaterom światełko w tunelu. "

Inspiracją do powstania vulpteksów były zwykłe psy. Modelem był zresztą mały psiak, któremu zbudowano kostium pokryty przezroczystymi słomkami do picia. Na stronie Entertainment Weekly pojawiło się zresztą wideo, w którym twórcy opowiadają o procesie twórczym. 

Nowego zwierzaka w akcji zobaczymy już 14 grudnia 2017 roku podczas premiery filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”

Jak podobają Ci się nowe zwierzaki ze „Star Wars”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Star Wars Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi