Jak początkowo miała wyglądać scena śmierci herosów w „Avengers: Infinity War”?

Kamil Kacperski
17.08.2018 13:16
Jak początkowo miała wyglądać scena śmierci herosów w „Avengers: Infinity War”? Fot. kadr z filmu

Szef ekipy odpowiedzialnej za efekty specjalne w największej produkcji MCU opowiedział, że zmienianie się w pył nie było pierwszym pomysłem na przedstawienie śmierci bohaterów po pstryknięciu Thanosa. 

Widzowie na całym świecie zostali zmuszeni do patrzenia, jak ich ulubieni herosi zmieniają się po prostu w kupki prochu po tym, gdy potężny Thanos jednym pstryknięciem skazał na śmierć połowę wszechświata. Okazuje się jednak, że ta koncepcja na początku wydawała się być zbyt prostą dla twórców „Avengers: Infinity War”, którzy chcieli nieco urozmaicić kolejne zabójcze sceny.

Tak twierdzi szef ekipy odpowiedzialnej za efekty specjalne w „Infinity War”, Dan Deleeuw, który w wywiadzie z portalem ScreenRant stwierdził, że na początku śmierć bohaterów miała być zdecydowanie bardziej skomplikowana. Według artysty, widzowie musieli na coś patrzeć, a pomysł z zamienianiem się w proch wydawał mu się zbyt prosty czy nawet za nudny, gdy zestawimy go z resztą spektaklu przygotowanego przez braci Russo i spółkę. Deleeuw użył nawet stwierdzenia, że „to nie mogło być po prostu pstryknięcie i puf, nagle ich wszystkich nie ma”.

Jaki los miał spotkać Avengerów w Infinity War?

Na początku ekipa od efektów specjalnych stwierdziła, że skoro pstryknięcie nastąpiło dopiero po zebraniu wszystkich Kamieni Nieskończoności, to każdy z bohaterów powinien zginąć z innego powodu. Potem jednak zauważyli, że to spowodowałoby za duży bałagan na ekranie:

Jakoś nam to grało - zebrał wszystkie kamienie, więc... w jaki sposób połączenie ich dałoby mu szansę na zniszczenie takiej ilości ludzi? Czy Kamień Duszy powodowałby zniszczenie duszy? Czy Kamień Mocy niszczyłby ciało? A Kamień Przestrzeni poruszałby prochem? Więc na początku wymyśliliśmy połączenie tego wszystkiego i to było w pewien sposób piękne, ale potem zrobiło się tego za dużo. Jeżeli było za dużo efektu z Kamienia Duszy, to wyglądali, jakby się palili, więc stwierdziliśmy, że nie ma to sensu i powróciliśmy do pomysłu na zmienianie postaci w proch. 

W sumie twórcy postąpili bardzo dobrze - dzięki temu otrzymaliśmy bardzo smutne sceny pożegnania Spider-Mana, który zapłakany zdradza Tony'emu Starkowi, że on nie chce odchodzić, a także Groota, który nazywa Rocketa „tatą”. 

Avengers 4 - kiedy premiera?

Film „Avengers: Infinity War” jest już dostępny w sprzedaży cyfrowej. Fizyczne wydanie DVD i Blu Ray pojawi się w sprzedaży w Polsce już 5 września 2018 roku. Natomiast następna część serii, czyli do tej pory niezatytułowane „Avengers 4” trafi do kin w kwietniu 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.