09.03.2018 15:28

Jak początkowo miały wyglądać postacie z „Black Panther”? Zobacz wczesne szkice kostiumów bohaterów filmu

Najnowszy film Marvel Studios skradły postacie drugoplanowe i czarny charakter. W sieci pojawiły się concept arty przedstawiające wczesną wizję bohaterów „Black Panthera”. 

Black Panther - Dora Milaje
foto: kadr z filmu Black Panther

„Black Panther” to film na podstawie komiksów Marvela, który odniósł ogromny sukces. Po raz pierwszy w historii widzowie mieli okazję śledzić czarnoskórego superbohatera, pochodzącego z Afryki. Akcja produkcji Marvel Studios rozgrywa się w fikcyjnym państwie Wakanda. Dzięki temu twórcy mieli szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o elementy kultury afrykańskiego królestwa. Kostiumy, charakteryzacja i scenografia w filmie robią naprawdę duże wrażenie. Przy ich powstawaniu inspirowano się istniejącymi tradycjami kultur z Afryki, tworząc złożoną i atrakcyjną wizualnie całość. Wiele pomysłów finalnie nie użyto w filmie. Po premierze pojawiło się sporo concept artów. Ostatnie dotyczą Okoye (Danai Gurira) i Killmongera (Michael B. Jordan). 

Okoye i Killmonger - concept arty postaci

Na początku marca 2018 roku pisaliśmy o alternatywnej wersji kostiumu T'Challi. Teraz czas na jego głównego przeciwnika i postać drugoplanową, która skradła serca widzów. Chodzi o Erika Killmongera i przywódczynię straży króla Dora Milaje, czyli Okoye. Grafiki koncepcyjne pojawiły się na Twitterze Vance'a Kovacsa -  artysty zaangażowanego w produkcję „Black Panthera”. 

Jak widać, zmiany są dość wyraźne. Okoye i jej współtowarzyszki broni to wyszkolone w walce wojowniczki, które są gotowe poświęcić swoje życie za władcę Wakandy. W projekcie Kovacsa podkreślony został militarny charakter Dora Milaje. Zamiast powiewającej tuniki, Wojowniczki miały mieć na początku kostium przypominający strój Black Panthera. Mundur zasłaniał o wiele więcej ciała. Dodatkowym elementem jest osłona na oczy, która prawdopodobnie związana jest z trzymanym na ramieniu sokołem. Ten wygląd nawiązuje do tego, jak wojowniczki wyglądają obecnie w komiksach. Reżyser Ryan Coogler postawił jednak na bardziej klasyczny projekt kostiumów Dora Milaje.

Killmonger w wersji Kovacsa to w zasadzie rozwinięcie tego, co widzieliśmy na kinowym ekranie. Różni się o wiele bardziej agresywnie wyglądająca fryzura czarnego charakteru. Widać też, że skaryfikacja, która pokrywa znaczną część ciała pretendenta do tronu Wakandy, w concept arcie pojawia się również na twarzy. W finalnej wersji Killmonger nie wygląda aż tak groźnie, chociaż wiele elementów pokrywa się z tym, co zobaczyliśmy w kinie. 

Wakanda i jej mieszkańcy powrócą już niedługo w 3. części przygód Avengers. Znaczna część filmu „Infinty War” rozgrywa się bowiem na kontynencie afrykańskim. Tam prawdopodobnie dojdzie też do finalnej bitwy z wojskami Thanosa. Produkcja trafi do kin już 25 kwietnia 2018 roku. 

Które kostiumy są lepsze?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Black Panther Marvel Marvel Comics