Jak początkowo miały wyglądać postacie z „Black Panther”? Zobacz wczesne szkice kostiumów bohaterów filmu

Sergiusz Kurczuk
09.03.2018 15:28
Black Panther - Dora Milaje|undefined Fot. kadr z filmu Black Panther

Najnowszy film Marvel Studios skradły postacie drugoplanowe i czarny charakter. W sieci pojawiły się concept arty przedstawiające wczesną wizję bohaterów „Black Panthera”. 

„Black Panther” to film na podstawie komiksów Marvela, który odniósł ogromny sukces. Po raz pierwszy w historii widzowie mieli okazję śledzić czarnoskórego superbohatera, pochodzącego z Afryki. Akcja produkcji Marvel Studios rozgrywa się w fikcyjnym państwie Wakanda. Dzięki temu twórcy mieli szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o elementy kultury afrykańskiego królestwa. Kostiumy, charakteryzacja i scenografia w filmie robią naprawdę duże wrażenie. Przy ich powstawaniu inspirowano się istniejącymi tradycjami kultur z Afryki, tworząc złożoną i atrakcyjną wizualnie całość. Wiele pomysłów finalnie nie użyto w filmie. Po premierze pojawiło się sporo concept artów. Ostatnie dotyczą Okoye (Danai Gurira) i Killmongera (Michael B. Jordan). 

Okoye i Killmonger - concept arty postaci

Na początku marca 2018 roku pisaliśmy o alternatywnej wersji kostiumu T'Challi. Teraz czas na jego głównego przeciwnika i postać drugoplanową, która skradła serca widzów. Chodzi o Erika Killmongera i przywódczynię straży króla Dora Milaje, czyli Okoye. Grafiki koncepcyjne pojawiły się na Twitterze Vance'a Kovacsa -  artysty zaangażowanego w produkcję „Black Panthera”. 

Jak widać, zmiany są dość wyraźne. Okoye i jej współtowarzyszki broni to wyszkolone w walce wojowniczki, które są gotowe poświęcić swoje życie za władcę Wakandy. W projekcie Kovacsa podkreślony został militarny charakter Dora Milaje. Zamiast powiewającej tuniki, Wojowniczki miały mieć na początku kostium przypominający strój Black Panthera. Mundur zasłaniał o wiele więcej ciała. Dodatkowym elementem jest osłona na oczy, która prawdopodobnie związana jest z trzymanym na ramieniu sokołem. Ten wygląd nawiązuje do tego, jak wojowniczki wyglądają obecnie w komiksach. Reżyser Ryan Coogler postawił jednak na bardziej klasyczny projekt kostiumów Dora Milaje.

Killmonger w wersji Kovacsa to w zasadzie rozwinięcie tego, co widzieliśmy na kinowym ekranie. Różni się o wiele bardziej agresywnie wyglądająca fryzura czarnego charakteru. Widać też, że skaryfikacja, która pokrywa znaczną część ciała pretendenta do tronu Wakandy, w concept arcie pojawia się również na twarzy. W finalnej wersji Killmonger nie wygląda aż tak groźnie, chociaż wiele elementów pokrywa się z tym, co zobaczyliśmy w kinie. 

Wakanda i jej mieszkańcy powrócą już niedługo w 3. części przygód Avengers. Znaczna część filmu „Infinty War” rozgrywa się bowiem na kontynencie afrykańskim. Tam prawdopodobnie dojdzie też do finalnej bitwy z wojskami Thanosa. Produkcja trafi do kin już 25 kwietnia 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.