"Jak pokochałam gangstera" podbija Netflix. Jest na globalnej liście najpopularniejszych filmów

13.01.2022 15:46
"Jak pokochałam gangstera" podbija Netflix. Jest na globalnej liście najpopularniejszych filmów Fot. materiały prasowe/Netflix

Po ogromnym międzynarodowym sukcesie "365 dni", przyszedł czas na "Jak pokochałam gangstera". To kolejny film, który spotkał się ze sporą popularnością na międzynarodowym rynku.

Jak pokochałam gangstera - film podbija Netflix

"Jak pokochałam gangstera" miał premierę na platformie streamingowej 5 stycznia 2022 roku i właściwie  z miejsca stał się jednym z najchętniej oglądanych filmów ostatnich czasów. Produkcja wyreżyserowana przez Macieja Kawulskiego opowiada nam historię polskiego przestępcy, Nikodema Skotarczaka, znanego też jako "Nikoś".

W główną rolę wcielił się Tomasz Włosok, który wystąpił także w poprzednim obrazie Kawulskiego, czyli "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Chwilę po premierze "Jak pokochałam gangstera", film trafił do rankingu TOP 10 najpopularniejszych produkcji w Polsce na Netflix.

Polecamy

Na tym jednak sukces produkcji się nie skończył - tytuł w pierwszym tygodniu od premiery był trzecim najpopularniejszym filmem nieanglojęzycznym na Netflix (chodzi o tydzień 3-9 stycznia). Lepszy wynik zanotowały jedynie hiszpański horror "Odludzie" oraz włoska komedia "Kolacja dla czworga". Pod uwagę oczywiście była brana liczba godzin, które widzowie poświęcili na oglądanie tych dzieł. 

Scenariusz filmu "napisało życie" - tak jak wspomnieliśmy, produkcja jest swojego rodzaju biografią Nikodema Skotarczaka:

Od drobnego oszusta do ojca chrzestnego trójmiejskiej mafii. Film inspirowany prawdziwą historią polskiego gangstera Nikodema "Nikosia" Skotarczaka.

Co ciekawe, film dopiero wczoraj (12 stycznia) miał swoją międzynarodową premierę na Netflix. Wnioskujemy więc, że niedługo jego pozycja na globalnych listach będzie jeszcze wyższa.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.