Jak powinna wyglądać Captain Marvel?

Sergiusz Kurczuk
26.01.2018 13:15
Jak powinna wyglądać Captain Marvel? Fot. MCU News & Tweets/Twitter

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Brile Larson jako Captain Marvel. Fanom komiksów nie spodobał się kostium bohaterki i wzięli sprawy w swoje ręce. 

W roku 2018 mija 10 rocznica, od kiedy do życia powołano kinowe uniwersum Marvela. Pierwszą dekadę wypełniali najbardziej oczywiści bohaterowie - głównie najsłynniejsi członkowie Avengers, Dr. Strange czy Spider-Man. Koniec Fazy Trzeciej to początek bardziej niszowych bohaterów, takich jak Black Panther czy Captain Marvel. Ich dodatkowym atutem jest ukłon twórców w stronę konkretnych grup społecznych, które w końcu dostaną herosów, z jakimi mogą się utożsamić. „Black Panther” będzie pierwszym solowym filmem o czarnoskórym bohaterze, a „Captain Marvel” pierwszą produkcją z kobiecą bohaterką w roli głównej i z reżyserką za kamerą. 

Kostium Captain Marvel

Zanim jednak filmowa Carol Danvers zadebiutuje na kinowych ekranach minie trochę czasu. Premiera jest planowana bowiem na rok 2019. Na razie trwają zdjęcia do filmu. Pod koniec stycznia 2018 roku pojawiły się fotki z planu, na których zaprezentowano w końcu Captain Marvel w kostiumie. Wizerunek Brie Larson rozczarował jednak fanów komiksowej bohaterki. 

Zamiast krzykliwych kolorów, strój filmowej Captain Marvel zdominował ciemnozielony, szary i srebrny. Czytelnicy Marvel Comics są przyzwyczajeni do innej palety barw, jeśli chodzi o Carol Danvers, a szczególnie jej ostatnią odsłonę. W momencie, kiedy została nową Captain Marvel jej czarny kostium, został zastąpiony strojem, na którym występują złoto, czerwień i ciemny niebieski. Kolory te nawiązują do pierwotnego wyglądu bohaterki, kiedy była jeszcze znana jako Ms. Marvel.

Kostiumy Carol Danvers Fot. foto: Ms. Marvel vol. 2 #45, Ms Marvel vol. 2 #43, Captain Marvel vol. 7 #1

Internauci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i przerobić zdjęcie z planu tak, żeby Brie Larson przypominała komiksową odpowiedniczkę. W sieci pojawiło się wiele przeróbek, ale jedna z najlepszych należy do wspominanego już przez nas kilkukrotnie grafika znanego jako Boss Logic.

Czemu kostium Captain Marvel jest zielony?

Oczywiście projektanci kostiumów do „Captain Marvel” nie wzięli pomysłu na uniform bohaterki z (niezamierzona gra słów) kosmosu! Może i strój filmowej Danvers jest trochę nudny, ale jak najbardziej zgodny z papierowym oryginałem. Po pierwsze Captain Marvel przez chwilę nosiła wariację swojego tradycyjnego kostiumu, utrzymanego w ciemnych barwach. 

Avengers vol. 5 #37 Fot. foto: Avengers vol. 5 #37

Poza tym Danvers, która pracowała w NASA, zetknęła się z technologią rasy kosmitów Kree, dzięki czemu zyskała nadludzkie moce. Jednym z członków Kree był oryginalny Captain Marvel - Mar-Vell, który z czasem stał się obrońcą Ziemi przed kosmicznymi zagrożeniami. Kapitanowie wojsk Kree nosili mundury w takich samych barwach jak filmowa wersja Danvers. 

Żołnierze Kree Fot. foto: Official Handbook of the Marvel Universe vol. 2 #7

Być może nie jest to ostateczna wersja kostiumu Captain Marvel i w finalnej wersji zobaczymy bardziej kolorowy strój. Z drugiej strony bohaterowie ze świata MCU są utrzymani w realistycznej manierze i tylko Spider-Man wybija się jaskrawością uniformu na tle swoich kolegów po fachu. Jak będzie? Dowiemy się już 6 marca 2019 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.