Jak powstał "Władca Pierścieni"? Zobacz zwiastun filmu "Tolkien"

Sergiusz Kurczuk
13.02.2019 11:03
Jak powstał "Władca Pierścieni"? Zobacz zwiastun filmu "Tolkien" Fot. kadr z filmu Tolkien

Studio Fox zaprezentowało pierwszy zwiastun filmu "Tolkien" - biografii słynnego autora powieści fantasy, między innymi "Hobbita" oraz "Władcy Pierścieni"

Pierwsze informacje na temat filmu biograficznego o J.R.R. Tolkienie pojawiły się kilka lat temu. O produkcji było dość cicho, więc wiele osób zainteresowanych tytułem uznało, że film jednak nie dojdzie do skutku. Nic bardziej mylnego. Kiedy oczy całego świata skupiały się na zapowiedziach kolejnych superprodukcji o superbohaterach, studio Fox Searchlight pracowało nad "Tolkienem". Na początku 2019 roku podano datę premiery filmu, więc fani autora "Władcy Pierścieni" czekali na pierwszy zwiastun. Ten moment właśnie nadszedł. 

Przeczytaj także

"Tolkien" - zwiastun filmu o twórcy "Władcy Pierścieni"

Biorąc pod uwagę popularność książek Tolkiena oraz filmowych adaptacji jego dzieł, dziwnym może się wydawać, że do tej pory nie powstała produkcja opowiadająca o geniuszu, który stoi za jednym z najwspanialszych światów fantasy. Szczególnie że zanim został cenionym pisarzem, brał udział w wielu przygodach w sam raz nadających się na duży ekran. To właśnie te doświadczenia były kanwą, na której Tolkien stworzył Śródziemie i wszystkie opowieści rozgrywające się w tym świecie. Ten fragment życiorysu literata jest tematem przewodnim filmu "Tolkien".

W zwiastunie widzimy konkretne wydarzenia z młodości Tolkiena. Twórcy filmu wprowadzają widzów w nastrój produkcji i zapowiadają, że "Władca Pierścieni" będzie ważnym elementem "Tolkiena". Jak widać, niesamowite opowieści były częścią życia tytułowego bohatera od jego najmłodszych lat. Wydarzenia z dzieciństwa, udział w wojnie oraz miłość do ukochanej żony Edith stały się inspiracją do napisania jednej z najsłynniejszych trylogii na świecie. 

"Tolkien" - kiedy premiera?

W roli głównej zobaczymy Houlte'a, znanego między innymi z takich tytułów jak "Mad Max: Na drodze gniewu" czy serii "X-Men"Muzą i żoną tytułowego bohatera została Lily Collins, grająca w filmach "Królewna Śnieżka", "Wielki Mike" i "Az do kości". W pozostałych rolach wystąpią Colm Meaney, Anthony Boyle, Patrick Gibson, Tom Glynn-Carney, Craig Roberts, Laura Donnelly, Genevieve O'Reilly, Pam Ferris i Derek Jacobi. Reżyserem produkcji jest Dome Karukoski. Za scenariusz odpowiada natomiast David Gleeson. Światowa premiera filmu "Tolkien" została zaplanowana na 10 maja 2019 roku. Nie wiadomo, kiedy biografia trafi do polskich kin. 

>>Zobacz też: Syn J.R.R. Tolkiena był księdzem pedofilem? Trwa śledztwo w jego sprawie<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.