05.08.2016 14:13

Jak powstawał polski dubbing do „Legionu samobójców”?

„Legion samobójców” trafił już do kin. Można go też obejrzeć w polskiej wersji językowej. Zobaczcie, jak nasi aktorzy i aktorki nagrywali dialogi do filmu.

Jak powstawał polski dubbing do „Legionu samobójców”?
foto: kadr z wideo

Jeżeli zastanawiacie się czy warto dać szansę nowemu filmowi Davida Ayera w wersji z rodzimym dubbingiem, to dostaliśmy krótkie wideo, w którym aktorzy dali popis swoich możliwości.

Przypominamy kto użyczył głosu jakiej postaci:

  • Borys Szyc – Joker 
  • Danuta Stenka – Amanda Waller 
  • Karol Wróblewski – El Diablo
  • Lidia Sadowa – Enchantress  
  • Marek Bukowski – Deadshot
  • Adam Szyszkowski – Rick Flag
  • Anna Smolowik – Harley Quinn              
  • Leszek Lichota – Kapitan Boomerang              
  • Michał Konarski – Griggs    
  • Jacek Rozenek – Batman

Na fanpage'u Warner Bros. Polska udostępnione zostały wideo, w których słyszymy krótki wycinek dialogu z filmu wygłoszonego w naszym języku, a także wypowiedź danej osoby dubbingującej na temat swojej postaci. Byliście ciekawi, jak Borys Szyc wypadł jako Joker? No to macie odpowiedź:

Tak z kolei Anna Smołowik sprawdziła się w roli Harley Quinn:

A oto Marek Bukowski w roli Deadshota, który na ekranie ma twarz Willa Smitha:

Tak zaprezentowała się Danuta Stenka w roli Amandy Waller:

Niestety nie zostały przedstawione filmy przedstawiające dokonania wszystkich aktorów. Liczymy jednak, że jest ich wystarczająco, żebyście wyrobili sobie zdanie czy będziecie chcieli dać szansę wersji „Legionu samobójców” w języku polskim.

W stosunku do pierwotnej wersji Borys Szyc nie musiał się tak bardzo napocić przy dubbingu. Jak wyznał Jared Leto z filmu ostatecznie wycięto sporą część scen z jego udziałem:

"

Jest całe mnóstwo scen ze mną, które wyleciały. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś ujrzą one światło dzienne. Kto wie? "

Być może część z nich to te, w których wspólnie na ekranie pojawiają się Joker i Harley Quinn. Jeżeli tak, to Margot Robbie musiała się z tego bardzo ucieszyć, gdyż aktorka nie jest miłośniczką wątku miłosnego łączącego te dwie postacie:

"

Zupełnie nie rozumiem, jak będąc taką twardzielką mogła się ona zakochać w jakimś gościu. To dla mnie bardzo frustrujące, jednak fanom wydaje się podobać to, że jest w zupełności oddana człowiekowi, który źle ją traktuje. "

„Legion samobójców” nie zbiera zbyt przychylnych opinii za oceanem. Miłośnicy DC postanowili nawet stworzyć internetową petycję, której celem stało się zamknięcie Rotten Tomatoes, serwisu zbierającego opinie krytyków z różnych mediów. Być może obraz Davida Ayera ucierpiał na tym, że twórca nie miał zbyt wiele czasu na napisanie scenariusza. Ten powstał w zaledwie sześć tygodni, a później nie było już czasu na poprawki, gdyż niedopuszczalne było przesunięcie daty premiery.

Co sądzicie o polskim dubbingu w „Legionie samobójców”?

Robert Skowronski
Tagi: News Suicide Squad