Jak powstawały dinozaury w filmie „Jurassic World: Upadłe królestwo”?

Sergiusz Kurczuk
01.06.2018 15:06
Jak powstawały dinozaury w filmie „Jurassic World: Upadłe królestwo”? Fot. kadr z filmu Jurassic World: Upadłe królestwo

Twórcy filmu „Jurassic World: Upadłe królestwo” zdradzają, jak wyglądała praca nad powołaniem do życia dinozaurów.

Kiedy w 1993 roku Steven Spielberg powołał do życia „Park Jurajski”, raczej nikt nie spodziewał się, że po 25 latach seria będzie wciąż żywa. Do tej pory powstały 4 filmy opowiadające o tym, co by było, gdyby naukowcy potrafili i zdecydowaliby odtworzyć dawno wymarłe gady kopalne. Ostatnia część - „Jurassic World” z 2015 roku, doczekała się sequela. Niedługo na ekranach kin pojawi się „Jurassic World: Upadłe królestwo”, w którym dinozaury będą pełnić jeszcze ważniejszą rolę niż dotychczas. Twórcy filmu postanowili zdradzić kilka sekretów i pokazać kulisy powstawania dinozaurów. 

„Jurassic World: Upadłe królestwo” - jak stworzono dinozaury?

W sieci pojawiło się nagranie, w którym twórcy z obydwu stron kamery opowiadają o powoływaniu do życia zwierzaków sprzed naszej ery. Okazuje się, że był to bardziej skomplikowany proces, niżby się mogło wydawać. Bohaterowie wideo opowiadają o poszczególnych etapach pracy nad filmowymi zwierzakami.

Tym razem słowo „zwierzak” jest jak najbardziej na miejscu, bo twórcy starali się wczuć w psychikę dinozaurów. Bazowali przy tym na zachowaniach aktualnie żyjących stworzeń. Brali pod uwagę wszelkie możliwe czynniki wpływające na gady - od cech gatunkowych, po uwarunkowania geograficzne, w jakich żyją. Bazując na badaniach paleontologów, odtworzono wygląd kopalnych stworzeń. W filmie wykorzystano zarówno nowoczesne efekty generowane komputerowo, jak i tradycyjne efekty specjalne. Na planie byli więc ludzie odpowiedzialni za zdalnie sterowane modele, którzy jak najwierniej musieli oddać zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne cechy anatomiczne wielkich gadów.

Jak im się to udało? Przekonamy się już 8 czerwca 2018 roku.   

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.