Jak powstawały dinozaury w filmie „Jurassic World: Upadłe królestwo”?

Sergiusz Kurczuk
01.06.2018 15:06
Jak powstawały dinozaury w filmie „Jurassic World: Upadłe królestwo”? Fot. kadr z filmu Jurassic World: Upadłe królestwo

Twórcy filmu „Jurassic World: Upadłe królestwo” zdradzają, jak wyglądała praca nad powołaniem do życia dinozaurów.

Kiedy w 1993 roku Steven Spielberg powołał do życia „Park Jurajski”, raczej nikt nie spodziewał się, że po 25 latach seria będzie wciąż żywa. Do tej pory powstały 4 filmy opowiadające o tym, co by było, gdyby naukowcy potrafili i zdecydowaliby odtworzyć dawno wymarłe gady kopalne. Ostatnia część - „Jurassic World” z 2015 roku, doczekała się sequela. Niedługo na ekranach kin pojawi się „Jurassic World: Upadłe królestwo”, w którym dinozaury będą pełnić jeszcze ważniejszą rolę niż dotychczas. Twórcy filmu postanowili zdradzić kilka sekretów i pokazać kulisy powstawania dinozaurów. 

„Jurassic World: Upadłe królestwo” - jak stworzono dinozaury?

W sieci pojawiło się nagranie, w którym twórcy z obydwu stron kamery opowiadają o powoływaniu do życia zwierzaków sprzed naszej ery. Okazuje się, że był to bardziej skomplikowany proces, niżby się mogło wydawać. Bohaterowie wideo opowiadają o poszczególnych etapach pracy nad filmowymi zwierzakami.

Tym razem słowo „zwierzak” jest jak najbardziej na miejscu, bo twórcy starali się wczuć w psychikę dinozaurów. Bazowali przy tym na zachowaniach aktualnie żyjących stworzeń. Brali pod uwagę wszelkie możliwe czynniki wpływające na gady - od cech gatunkowych, po uwarunkowania geograficzne, w jakich żyją. Bazując na badaniach paleontologów, odtworzono wygląd kopalnych stworzeń. W filmie wykorzystano zarówno nowoczesne efekty generowane komputerowo, jak i tradycyjne efekty specjalne. Na planie byli więc ludzie odpowiedzialni za zdalnie sterowane modele, którzy jak najwierniej musieli oddać zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne cechy anatomiczne wielkich gadów.

Jak im się to udało? Przekonamy się już 8 czerwca 2018 roku.   

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.