20.09.2017 16:26

Jak prezentuje się Wiedźmin w parodii G.F. Darwin pt. „Dwa miecze i amulet”?

Gdzieś w alternatywnej rzeczywistości hitem polskiej telewizji był serial spod znaku magii i miecza. Wszelkie podobieństwa do „Wiedźmina” i przypadkowe.

Jak prezentuje się Wiedźmin w parodii G.F. Darwin pt. „Dwa miecze i amulet”?
foto: kadr z wideo

Youtuberzy z kanału G.F. Darwin uwielbiają parodiować… wszystko. Znane programy telewizyjne, popularne seriale, słynne teledyski (z „Orkami z Majorki”, czyli przeróbką piosenki Michaela Jacksona na czele), a nawet inni youtuberzy – nic nie umknie ostrzu ich satyry. Tym razem sparodiowali internetowych recenzentów filmowych, którzy komentują najbardziej przypałowe sceny z zapomnianych dziś filmów. W odróżnieniu od nich sami wymyślili film, który wzięli na tapetę.

G.F. Darwin „zrecenzował” fikcyjny serial, który rzekomo został wyprodukowany w latach 90. przez polską telewizję. Dzieło pod tytułem „Dwa miecze i amulet” zdradza wyraźne podobieństwa do „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego, ale współczesnemu widzowi klimat skojarzyć się może też z „Grą o tron”. Bohaterami serialu są „wiedźmacy”, Benedylbert i Wojtek z tajemniczej Szkoły Dzięcioła, którzy przeżywają fantastyczne przygody. Darwinowcy nie tylko „dotarli” do archiwalnych materiałów, ale porozmawiali też z aktorami, którzy stworzyli tę rzekomą zapomnianą perłę polskiego fantasy.

Zobaczcie sami, jak prezentuje się serial „Dwa miecze i amulet”.

Oglądalibyście taki serial? Chyba nie byłby gorszy od prawdziwego serialu o Geralcie, który straszył polskich widzów w 2002 roku. Na szczęście powstaje nowa wersja przygód Wiedźmina, którą obejrzeć będzie można na platformie Netflix. W oczekiwaniu na tę superprodukcję fani bohatera stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego tworzą własne filmyfanowskie fabuły powstają nawet w Czechach.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Film Wiedźmin