Jak puszczać bąki w świecie horroru „Ciche miejsce”?

Sergiusz Kurczuk
19.04.2018 15:43
Jak puszczać bąki w świecie horroru „Ciche miejsce”? Fot. materiały promocyjne

John Krasiński postanowił wytłumaczyć na czym polega życie w świecie, w którym nie można wydać z siebie żadnego dźwięku. Nie jest łatwo...

„Ciche miejsce” to kolejny po „Uciekaj!” i „To” horror, bijący rekordy popularności. Wszystko za sprawą interesującego pomysłu na film. Reżyserem i wykonawca głównej roli jest aktor John Krasinski. Film opowiada o świecie, w którym by przeżyć, trzeba trzymać się podstawowej zasady: być cicho. W innym wypadku ohydne stwory o niezwykle czułym słuchu z łatwością wytropią swoją ofiarę. W „Cichym miejscu” poznajemy rodzinę Abbotów, którzy starają się przetrwać w nieprzystępnych do życia warunkach. 

„Ciche miejsce” - jak pierdzieć?

Życie w absolutnej ciszy nie jest łatwe. O ile od rozmowy można się powstrzymać lub zastąpić ją językiem migowym, problemy mogą nastręczać podstawowe biologiczne odruchy każdego organizmu: kichanie, kaszlenie i... puszczanie bąków. John Krasinki opowiedział o tym aspekcie świata przedstawionego w „Cichym miejscu” na łamach Empire. Filmowiec odpowiedział na palące pytanie fanów filmu. Okazuje się, że nie tylko widzowie mieli problem z tą dziedziną życia. Dręczyło to również Noah Jupe'a - młodego aktora, który wcielił się w filmowego syna Krasinskiego i Emily Blunt.

Był naszym największym kontrolerem. Zapytał na przykład, co się dzieje, kiedy ktoś musi kaszlnąć. Więc powiedziałem: „No wiecie, musicie wziąć poduszkę i nakaszleć w nią”. Teraz wyobrażam sobie, jak mały Noah przykłada poduszkę z tyłu i pierdzi w nią, mając świadomość, że to ocali jego życie. Po prostu trzeba pierdzieć podczas chodzenia. Jeśli bąki nie będą głośne i mocarne, wszystko będzie w porządku. 

No cóż, warto wiedzieć takie rzeczy na wypadek, gdyby na Ziemię faktycznie napadła rasa kosmitów o niesamowitym słuchu, polująca na ludzi. Można tez użyć innego sposobu i zgodnie z tytułem horroru puszczać cihacze. Pytanie tylko, czy potwory nie mają również wyostrzonego powonienia... 

Film „Ciche miejsce” można oglądać w polskich kinach od 13 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.