19.04.2018 15:43

Jak puszczać bąki w świecie horroru „Ciche miejsce”?

John Krasiński postanowił wytłumaczyć na czym polega życie w świecie, w którym nie można wydać z siebie żadnego dźwięku. Nie jest łatwo...

Ciche miejsca
foto: materiały promocyjne

„Ciche miejsce” to kolejny po „Uciekaj!” i „To” horror, bijący rekordy popularności. Wszystko za sprawą interesującego pomysłu na film. Reżyserem i wykonawca głównej roli jest aktor John Krasinski. Film opowiada o świecie, w którym by przeżyć, trzeba trzymać się podstawowej zasady: być cicho. W innym wypadku ohydne stwory o niezwykle czułym słuchu z łatwością wytropią swoją ofiarę. W „Cichym miejscu” poznajemy rodzinę Abbotów, którzy starają się przetrwać w nieprzystępnych do życia warunkach. 

„Ciche miejsce” - jak pierdzieć?

Życie w absolutnej ciszy nie jest łatwe. O ile od rozmowy można się powstrzymać lub zastąpić ją językiem migowym, problemy mogą nastręczać podstawowe biologiczne odruchy każdego organizmu: kichanie, kaszlenie i... puszczanie bąków. John Krasinki opowiedział o tym aspekcie świata przedstawionego w „Cichym miejscu” na łamach Empire. Filmowiec odpowiedział na palące pytanie fanów filmu. Okazuje się, że nie tylko widzowie mieli problem z tą dziedziną życia. Dręczyło to również Noah Jupe'a - młodego aktora, który wcielił się w filmowego syna Krasinskiego i Emily Blunt.

"

Był naszym największym kontrolerem. Zapytał na przykład, co się dzieje, kiedy ktoś musi kaszlnąć. Więc powiedziałem: „No wiecie, musicie wziąć poduszkę i nakaszleć w nią”. Teraz wyobrażam sobie, jak mały Noah przykłada poduszkę z tyłu i pierdzi w nią, mając świadomość, że to ocali jego życie. Po prostu trzeba pierdzieć podczas chodzenia. Jeśli bąki nie będą głośne i mocarne, wszystko będzie w porządku.  "

No cóż, warto wiedzieć takie rzeczy na wypadek, gdyby na Ziemię faktycznie napadła rasa kosmitów o niesamowitym słuchu, polująca na ludzi. Można tez użyć innego sposobu i zgodnie z tytułem horroru puszczać cihacze. Pytanie tylko, czy potwory nie mają również wyostrzonego powonienia... 

Film „Ciche miejsce” można oglądać w polskich kinach od 13 kwietnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Horror Ciche miejsce John Krasinski