08.12.2017 23:10

Jak reżyser „Zabójczej broni” ocenia szanse na powstanie 5. części filmu?

Richard Donner odniósł się niedawno do wieści na temat powrotu oryginalnego duetu Riggs i Murtaugh na ekrany.

Jak reżyser „Zabójczej broni” ocenia szanse na powstanie 5. części filmu?
foto: kadr z wideo

Pogłoski na temat tego, że Mel Gibson i Danny Glover jeszcze raz połączą siły na ekranie pojawiają się już od wielu lat. W październiku 2017 sprawy nabrały tempa i świat obiegła informacja, że legendarny duet kina akcji z lat 80. powróci w „Zabójczej broni 5” i to w oryginalnym wydaniu – z oryginalną obsadą, reżyserem i scenarzystą.  

Sprawę tę skomentował ostatnio Richard Donner, odpowiedzialny za reżyserię wszystkich czterech części serii o statecznym Murtaugh i postrzelonym Riggsie. I wszystko wskazuje na to, że to dzieje się naprawdę! Niezawodny zespół z „Zabójczych broni” przymierza się do realizacji piątej odsłony filmu. Donner potwierdził to jasno i wyraźnie:

"

Na chwilę obecną jesteśmy o krok od otrzymania zielonego światła, by zrobić finałową piątkę. "

Jak twierdzi, wszystko jest już przygotowane, pozostaje jedynie ustalić szczegóły z wytwórnią:

"

To historia, którą stworzyliśmy z Channingiem Gibsonem, scenarzystą, który napisał czwórkę i aktualnie jestem w trakcie dogadywania się ze studiem. Jeśli wszyscy się postarają i zbierzemy się wszyscy razem, zrobimy to. Mel i Danny są już na pokładzie. Jeśli to się nie uda, przynajmniej próbowaliśmy. Ale są naprawdę spore szanse, że zobaczycie ten film. "

Choć nie są to jeszcze żadne oficjalne komunikaty, wypowiedź Donnera brzmi bardzo obiecująco. Fani serii mogą więc z czystym sumieniem zacząć się cieszyć i rozpocząć odliczanie do premiery „Zabójczej broni 5”. Kiedy nastąpi i kto dołączy do tandemu Gibson/Glover? Wszystkiego dowiemy się zapewne już w 2018 roku, a wtedy niezwłocznie Was o tym poinformujemy!

Natalia Hluzow
Tagi: Danny Glover Mel Gibson Zabójcza broń News