19.12.2018 14:17

Jak siostra Freddiego Mercury'ego zareagowała na kreację Ramiego Maleka w "Bohemian Rhapsody"?

Rami Malek, który zagrał Freddiego Mercury'ego w filmie Bohemian Rhapsody, spotkał się z siostrą wokalisty Queen podczas zdjęć do biografii. Jak zareagowała Kashmira Cooke?

Rami Malek (Bohemian Rhapsody)
foto: kadr z filmu Bohemian Rhapsody

Film "Bohemian Rhapsody" opowiadający historię zespołu Queen został doceniony nie tylko przez fanów brytyjskiej grupy, ale również osób zachwycających uwagę na najmniejsze detale dotyczące kostiumów i charakteryzacji. Produkcja będzie miała szansę wygrać Oscara za metamorfozę Ramiego Maleka we Freddiego Mercury'ego. Aktor musiał dać z siebie wszystko, by upodobnić się do artysty, nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. W jednym z wywiadów zdradził między innymi kulisy noszenia sztucznych zębów. Jak na jego rolę zareagowali najbliżsi Mercury'ego?

"Bohemian Rhapsody" - jak siostra Freddiego Mercury'ego odebrała rolę Ramiego Maleka?

W filmie Bryana Singera widzowie poznają nie tylko historię samego zespołu Queen, ale również życie prywatne Freddiego Mercury'ego. Wśród postaci występujących w "Bohemian Rhapsody" pojawia się między innymi siostra wokalisty - Kashmira Cooke. Malek w rozmowie z Jimmym Kimmelem został zapytany o reakcję kobiety na jego kreację aktorską. Okazało się, że Cooke pojawiła się na planie zdjęciowym filmu.

"

Tak, poznałem jego siostrę. Przyszła zobaczyć mnie jako młodego Freddiego z długimi włosami i oczywiście zębami oraz make-upem - wszystkimi elementami glamrockowego stylu wczesnych lat 70. Zaśmiała się. Jak pewnie możesz sobie wyobrazić, był to niewiarygodnie dziwny, obcy moment w jej życiu... Później się rozpłakała. Poważnie mówiąc, napisała mi najbardziej poruszający e-mail, jaki dostałem. Był bardzo mocny. Zdobycie głosu akceptacji ze strony najbliższych osób zespołu było dla mnie wszystkim. "

Jak widać, Kashmira Cooke była zachwycona tym, jak bardzo Rami Malek przypomina jej zmarłego brata. Do tej pory pojawiały się jedynie informacje o docenieniu pracy twórców "Bohemian Rhapsody" ze strony członków zespołu Queen, takich jak Brian May czy Roger Taylor. Obaj muzycy przyznali, że oglądanie "Bohemian Rhapsody" było dla nich jak podróż w czasie.

"Bohemian Rhapsody" - jak Kashmira Cooke zareagowała na film?

Postać Kasmiry, grana przez Priyę Blackburn pojawia się w "Bohemian Rhapsody" w dosłownie w kilku scenach dziejących się w domu rodzinnym wokalisty. Głównym bohaterem tych fragmentów jest raczej relacja Mercury'ego z ojcem. Kashmira Cooke nie obawiała się więc o to, jak zostanie przedstawiona w biografii Queen. Bardziej zależało jej na odpowiednim ukazaniu brata. Chociaż w produkcji pojawia się kilka nieścisłości, osoby związane z Freddiem Mercurym pozytywnie wypowiadają się o "Bohemian Rhapsody", a łzy wzruszenia Cooke na planie filmu mogą to potwierdzić, że aktor na kilka chwil przywrócił muzyka do życia. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Queen Bohemian Rhapsody Freddie Mercury Rami Malek