Jak skonstruować własny miecz świetlny?

Jakub Gańko
29.12.2016 14:16
Jak skonstruować własny miecz świetlny? Fot. kadr z wideo

...i to bez szczególnych umiejętności władania Mocą, ani trudnych do zdobycia kryształów kyber, za to przy użyciu elementów wartych nie więcej niż 30 dolarów.

A więc chciałbyś zostać rycerzem Jedi? Albo lordem sithów? Poznałeś już tajniki Mocy, a nauki mistrza Yody / Dartha Sidiousa otworzyły Ci umysł na gwiezdnowojenną filozofię? Cóż, wygląda na to, że do pełni szczęścia brakuje Ci już tylko „eleganckiej broni na bardziej cywilizowane czasy”.

Jeśli masz już za sobą etap, w którym nagrywasz telefonem epickie filmiki z użyciem kija od szczotki, który później przerabiasz na komputerze w laserowe ostrze, czas wziąć się do prawdziwej roboty. Jak słusznie cytuje YouTuberka Hendo, nie ma próbowania - rób albo nie rób. Na szczęści dzięki jej drobiazgowej instrukcji będzie znacznie łatwiej.

Do skonstruowania nowego ulubionego gadżetu należy wpierw przygotować sobie dwie plastikowe rurki: jedną szerszą, która posłuży za rękojeść, a drugą węższą, z której zrobimy laserowe ostrze. Obie oczywiście należy odpowiednio przyciąć, zaś elementy do wykończenia bez problemu znajdziemy w sklepach budowlanych i z artykułami do dekoracji wnętrz. Te zaprezentowane na filmiku powinny posłużyć jedynie za inspirację.

Połączenie elementów ułatwią pianki i materiały plastyczne - pamiętaj cały czas, że miecz świetlny to bardzo osobista sprawa, każdy wzór powinien więc być unikatowy i odpowiadać Twojej własnej wizji. Najwięcej roboty będzie oczywiście przy montowaniu elektroniki, która zasili podświetlenie ostrza. Oprócz okablowania i baterii będzie trzeba wykorzystać lutownicę.

Na koniec pozostaje najprzyjemniejsza część: malowanie właśnie skonstruowanego gadżetu. Tyle w skrócie - po szczegóły odsyłamy już do rzeczonej instrukcji wideo:

Z tak skonstruowanym mieczem świetlnym możecie śmiało ruszać na podbój galaktyki... no albo chociaż najbliższego nerdowskiego konwentu.

A jak wyglądałby Wasz wymarzony miecz świetlny?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.