Jak stworzyć miecz Gryffindora z „Harry'ego Pottera”?

Robert Skowronski
10.11.2016 10:49
Jak stworzyć miecz Gryffindora z „Harry'ego Pottera”? Fot. kadr z wideo; kadr z filmu

Co prawda w książce J.K. Rowling wykuły go gobliny, ale można to też zrobić bez udziału magicznych stworzeń. Oto jak wykuć miecz Gryffindora.

Oręż pojawił się na ekranie już w drugiej części przygód młodego czarodzieja, czyli „Harrym Potterze i Komnacie Tajemnic”. Mogliśmy go także oglądać w obu odsłonach „Insygniów śmierci”, z kolei w „Zakonie Feniksa” i „Księciu Półkrwi” był jedynie wspomniany.

Nie jest to byle jaki miecz, bo posłużył Harry'emu do zabicia bazyliszka. Albus Dumbledore wykorzystał go do zniszczenia pierścienia Kadmusa Peverella, zaś Ronowi Wesleyowi pomógł obrócić w nicość medalion Salazara Slytherina, a Neville Longbottom zabił nim węża Nagini. Miecz pozwolił również ustalić, że Harry jest prawdziwym Gryfonem, gdyż tylko taki był w stanie wydobyć broń Godryka Gryffindora z Tiary Przydziału.

Miecz Gryffindora został wykuty przez gobliny, będące najlepiej wykwalifikowanymi kowalami w magicznym świecie. Twórcą był dokładniej  Ragnuk Pierwszy. Oręż powstał z czystego srebra ze wstawkami z rubinów, które są kamieniem reprezentującymi Gryffindor. Wygrawerowano na nim imię Godryka Gryffindora.

Taki miecz można też stworzyć i dziś, choć nie jest to zadanie proste, gdyż jak pokazuje poniższe wideo potrzebna jest do tego kuźnia i cały sztab specjalistów. Oto jak powstaje miecz Gryffindora:

Pragniemy zaznaczyć, że dużo łatwiej jest wykonać piłę Asha z „Martwego zła”. To na wypadek, gdyby zwolennicy idei DIY zrazili się do konieczności zdobycia kowalskich kwalifikacji. 

Wraz z premierą książki „Harry Potter i przeklęte dziecko”, w której dowiadujemy się o losach słynnego absolwenta Hogwartu po upływie 19 lat, pojawił się w Hollywood pomysł stworzenia ekranizacji. Studio Warner Bros. nie tylko zabiega o zdobycie praw filmowych, ale też o zgodę Daniela Radcliffe'a na udział w projekcie.

Wkrótce w kinach pojawi się film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Nowy cykl ma się doczekać pięciu odsłon, a na ekranie pojawi się m.in. Johnny Deep.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.