11.05.2017 15:41

Jak stworzyć muzykę do horroru?

Jesteś domorosłym twórcą filmowym, ale ni cholery nie ogarniasz jak w swoich czterech kątach zrobić klimatyczną muzykę do horroru? Śpieszymy z odpowiedzią.

Jak stworzyć muzykę do horroru?
foto: kadr z wideo

Co prawda w poniższym wideo nie ma planów na wykonanie imponującego instrumentu będącego w stanie wytworzyć każdy niepokojący i napawający grozą dźwięk, ale wujek Google ma duże zasoby. Co bardziej zdeterminowane osoby powinny poradzić sobie z tym zadaniem. A warto.

YouTuber figurujący jako Indie Film Maker zaprezentował filmik z instrumentem generującym piski, skrzypnięcia i całą resztę plam dźwięku wywołującą gęsią skórkę. Oto jak internetowy twórca opisał swoje dzieło:

"

Składa się z metalowych linijek, które można wprawić w drganie. To mechanizm przypominający drżenie mięśni. Można na nim grać używając przystawki. Przymocowane jest do tego wszystko co może wytworzyć niepokojące dźwięki. "

Z takim sprzętem możecie wyrosnąć na wziętych kompozytorów muzyki do horrorów. Przydałby się jeszcze jakiś scenariusz, kamera i kilku aktorów, a także umiejętność połączenia ze sobą tych wszystkich elementów w spójną i przerażającą całość.

Zobaczcie jak wytworzyć dźwięki rodem z kina grozy przy użyciu przedmiotów znajdujących się w każdym domu:

Pamiętajcie, że pisaliśmy już o gitarze z kartonu, betonu, a nawet z budynków. Można również zbudować instrumenty ze śmieci lub z pudełka po cygarach. Pisaliśmy również o farmerze, który budował gitary ze wszystkiego, co miał pod ręką, a także przedstawiliśmy jak można wykonać 3-strunową gitarę czy skonstruować je z mioteł lub deskorolki.

Który kompozytor z poniższych jest Twoim ulubionym?

Robert Skowronski