18.07.2016 14:51

Jak twórcy „Gry o tron” próbowali zdradzić pochodzenie Jona Snowa?

Ostatni odcinek 6. sezonu „Gry o tron” zdradził nam kim byli rodzice Jona Snowa. Jednak twórcy próbowali nam tę wiedzę przekazać już wcześniej.

Jak twórcy „Gry o tron” próbowali zdradzić pochodzenie Jona Snowa?
foto: kadr z serialu

Oczywiście wszystko odbywało się skrycie. Podrzucane były tylko niewiele mówiące tropy, kwestie, które zdawały się nic nie znaczyć. Jednak teraz dysponując już odpowiednią wiedzą możemy prześledzić, jak David Benioff i D.B. Weiss gdzieś między wierszami zdradzali prawdę o pochodzeniu Jona Snowa.

Uwaga! Tekst zawiera spoilery, więc jeżeli nie poznaliście jeszcze tajemnicy związanej z korzeniami Lorda Dowódcy Nocnej Straży, to lepiej przerwijcie czytanie już teraz i nie próbujcie włączać poniższego wideo. Jeżeli jednak prawda jest Wam znana lub po prostu nie możecie się doczekać, aż zasłona niedopowiedzenia zostanie ściągnięta, to zostańcie z nami.

Jak wiecie, albo też nie, Jon Snow wbrew temu co było nam wmawiane przez 6 sezonów trwania serialu, wcale nie jest bękartem Neda Starka, który wrócił do Winterfell z nieślubnym dzieckiem. Jon to syn Rhaegara Targaryena i Lyanny Stark, co czyni go prawowitym władcą Siedmiu Królestw. Prawdę o tym wyjawiła nam wizja Brana, który stał się Trójoką Wroną. Chłopak widział, jak młody Ned patrzy na śmierć Lyanny, a ta w akcie swojej ostatniej woli prosi go o zaopiekowanie się noworodkiem będącym synem Rhaegara.

Mając tę wiedzę, aż chce się powrócić do 1. sezonu i przeanalizować, to w jaki sposób Ned kłamał Catlyn. Powstaje też głód wrócenia do innych odcinków i sprawdzenia tego, gdzie pojawiały się te wszystkie napomknięcia o prawdziwym pochodzeniu Jona. Nie musimy jednak tego robić dzięki poniższemu wideo:

Przypominamy, że emisja każdego kolejnego sezonu rozpoczynała się w marcu lub kwietniu, tym razem wszystko zostanie jednak opóźnione. 7. seria „Gry o tron” będzie też krótsza od poprzednich i będzie stanowiła przedostatnią w historii całego serialu.

Nie tylko Jon Snow ma swoją tajemnicę, takową posiada też Kit Harrington. Aktor wyznał, że zdarzyło mu się zasnąć podczas kręcenia „Gry o tron”.

Wiedzieliście już wcześniej kim są rodzice Jona Snowa?

Robert Skowronski
Tagi: Gra o tron Seriale Gra o tron: sezon 6