Jak wydarzenia z "Avengers: Endgame" wpłynęły na scenariusz "Strażników Galaktyki 3"?

16.12.2019 14:12
Jak wydarzenia z "Avengers: Endgame" wpłynęły na scenariusz "Strażników Galaktyki 3"? Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Film "Avengers: Endgame" był kamieniem milowym w uniwersum MCU. Czy wydarzenia z superprodukcji wpłynęły na scenariusz  "Strażników Galaktyki 3"?

Nie ma chyba drugiego tak przełomowego filmu w uniwersum Marvel Studios, jak "Avengers: Endgame". Produkcja w reżyserii braci Russo bezpowrotnie zmieniła wątki większości superbohaterów i pokazała nowy kierunek, w którym podążą twórcy MCU. Jak wpływ film miał na powstającą 3. część "Strażników Galaktyki"?

"Strażnicy Galaktyki 3" - czy fabuła "Avengers: Endgame" wpłynęła na scenariusz filmu?

James Gunn - reżyser serii o filmowych superbohaterach w drugi weekend grudnia 2019 roku brał udział w instagramowym Q&A skierowanym do swoich fanów. Wśród pytań do filmowca pojawiło się jedno, wyrażające obawę o zakłócenie artystycznej wizji Gunna, pomysłami twórców "Endgame". Reżyser odpowiedział, uspokajając swoich miłośników.

Scenariusz się zmienił, ponieważ moje scenariusze zawsze ulegają zmianie do chwili rozpoczęcia zdjęć. Ale nie zmieniłem niczego z powodu "Endgame", bo wiedziałem, co w nim będzie, zanim zacząłem pisać "Strażników Galaktyki 3".

Jak widać, Gunn doskonale wiedział, jaką historię chce pokazać w stworzonej przez siebie w 2014 roku serii i konsekwentnie się tego trzyma. Poza tym warto pamiętać, że wątki Strażników Galaktyki ukazane w "Infinity War" i "Endgame" były współrealizowane przez Gunna, więc nikt nie zaburzył jego koncepcji i historia potoczyła się tak, jak to planowano od dawna. Na razie nie wiadomo jednak, co zobaczymy w trzeciej części filmu. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

Przeczytaj także

"Strażnicy Galaktyki 3" - kiedy premiera?

Produkcja "Strażników Galaktyki 3" ruszy mniej więcej w połowie 2021 roku, ponieważ reżyser jest obecnie zaangażowany w film "Suicide Squad 2", który trafi do kin 6 sierpnia 2021. Wyznaczono już datę premiery nowych przygód Star-Lorda i spółki na lato 2022, co oznacza, że zdjęcia powinny zostać zakończone na początku 2020. W rolach głównych ponownie wystąpią Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper, Vin Diesel, Karen Gillan i Pom Klementieff.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Strażnicy Galaktyki": fan po 5 latach odkrył zaszyfrowaną wiadomość w filmie Marvela

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.