16.12.2019 14:12

Jak wydarzenia z "Avengers: Endgame" wpłynęły na scenariusz "Strażników Galaktyki 3"?

Film "Avengers: Endgame" był kamieniem milowym w uniwersum MCU. Czy wydarzenia z superprodukcji wpłynęły na scenariusz  "Strażników Galaktyki 3"?

Avengers: Infinity War
foto: kadr z filmu Avengers: Infinity War

Nie ma chyba drugiego tak przełomowego filmu w uniwersum Marvel Studios, jak "Avengers: Endgame". Produkcja w reżyserii braci Russo bezpowrotnie zmieniła wątki większości superbohaterów i pokazała nowy kierunek, w którym podążą twórcy MCU. Jak wpływ film miał na powstającą 3. część "Strażników Galaktyki"?

"Strażnicy Galaktyki 3" - czy fabuła "Avengers: Endgame" wpłynęła na scenariusz filmu?

James Gunn - reżyser serii o filmowych superbohaterach w drugi weekend grudnia 2019 roku brał udział w instagramowym Q&A skierowanym do swoich fanów. Wśród pytań do filmowca pojawiło się jedno, wyrażające obawę o zakłócenie artystycznej wizji Gunna, pomysłami twórców "Endgame". Reżyser odpowiedział, uspokajając swoich miłośników.

"

Scenariusz się zmienił, ponieważ moje scenariusze zawsze ulegają zmianie do chwili rozpoczęcia zdjęć. Ale nie zmieniłem niczego z powodu "Endgame", bo wiedziałem, co w nim będzie, zanim zacząłem pisać "Strażników Galaktyki 3". "

Jak widać, Gunn doskonale wiedział, jaką historię chce pokazać w stworzonej przez siebie w 2014 roku serii i konsekwentnie się tego trzyma. Poza tym warto pamiętać, że wątki Strażników Galaktyki ukazane w "Infinity War" i "Endgame" były współrealizowane przez Gunna, więc nikt nie zaburzył jego koncepcji i historia potoczyła się tak, jak to planowano od dawna. Na razie nie wiadomo jednak, co zobaczymy w trzeciej części filmu. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Strażnicy Galaktyki": fan z odkrył zaskakujący szczegół na temat Rocket Raccoona

"Strażnicy Galaktyki 3" - kiedy premiera?

Produkcja "Strażników Galaktyki 3" ruszy mniej więcej w połowie 2021 roku, ponieważ reżyser jest obecnie zaangażowany w film "Suicide Squad 2", który trafi do kin 6 sierpnia 2021. Wyznaczono już datę premiery nowych przygód Star-Lorda i spółki na lato 2022, co oznacza, że zdjęcia powinny zostać zakończone na początku 2020. W rolach głównych ponownie wystąpią Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper, Vin Diesel, Karen Gillan i Pom Klementieff.

Strażnicy Galaktyki 2
Strażnicy Galaktyki 2
Przeczytaj także Dave Bautista wyśmiał ćwiczenia Chrisa Pratta. Zamiast schudnąć, przytył

Zobacz też: "Strażnicy Galaktyki": fan po 5 latach odkrył zaszyfrowaną wiadomość w filmie Marvela

Tagi: News Avengers Strażnicy Galaktyki Marvel James Gunn Avengers 4