Jak wygląda Benedict Cumberbatch jako Doctor Strange?

Aleksandra Degórska
29.12.2015 11:21
Jak wygląda Benedict Cumberbatch jako Doctor Strange? Fot. materiały prasowe

Fani komiksu na pewno byli zaciekawieni, czy znany aktor da sobie radę z postacią byłego neurochirurga. Zobaczcie, jak prezentuje się Benedict Cumberbatch w roli superbohatera.

Rok temu Marvel Studios ogłosiło, że w rolę doktora z nadprzyrodzonymi mocami wcieli się Benedict Cumberbatch znany szerszej publiczności z serialu „Sherlock”. W końcu mamy przedsmak tego, co nas czeka, bowiem ukazały się pierwsze zdjęcia aktora w przebraniu Strange'a.

Zobaczcie, jak prezentuje się aktor w stroju superbohatera:

Jak sam aktor przyznaje, zdjęcia wykonano jeszcze na samym początku jego wcielania się w rolę. Fani mogą doszukać się różnic w gestykulacji, bowiem Cumberbatch ma po prostu otwartą dłoń, a nie charakterystyczny układ palców:

Jestem nadal w początkowej fazie uczenia się tego. Muszę poćwiczyć pozy, zaklęcia, wszystko, co robi moja postać. Myślę, że będzie wiele spekulacji oraz intryg dotyczących układu palców. Nadal nad tym pracuję. Jeszcze nie graliśmy tych scen. Czułem się skrępowany. Ale pod koniec było już cudownie. Nie możesz tego do niczego porównać, musisz po prostu eksperymentować.

Nagrania rozpoczęły się w listopadzie 2015 roku, zaś premiera filmu odbędzie się 4 listopada 2016, więc aktor będzie jeszcze mieć sporo czasu na dokładne opracowanie roli.

Benedict jest podekscytowany swoją postacią i podkreśla dobrą atmosferę na planie filmowym:

Te gesty tworzą magię. To wspaniała rzecz, jest bardzo dynamiczna. Raz, gdy chłopcy na zapleczu zaczęli nad tym pracować, zaczęły się zwariowane rzeczy… Jest mnóstwo szaleństwa w „Doctorze Strange'u”. Spadasz, latasz, skaczesz, walczysz, uderzasz i zostajesz uderzony.

Za reżyserię odpowiedzialny jest Scott Derrickson, zaś za scenariusz Jon Spaihts. W obrazie zagrają również Chiwetel Ejiofor, który wcieli się w rolę Barona Mordo oraz Tilda Swinton jako Przedwieczny. Produkcja jest w początkowej fazie i dopiero niedawno poznaliśmy resztę obsady. W filmie wystąpią również Rachel McAdams oraz Mads Mikkelsen, który zagra wroga Strange'a.

Film jest adaptacją komiksu autorstwa Stana Lee oraz Steve’a Ditko. Główny bohater był neurochirurgiem, który uległ wypadkowi samochodowemu, w skutek którego stracił częściowo władzę w rękach. Strange wybiera się w podróż, by znaleźć sposób na wyleczenie. W konsekwencji decyduje się jednak na to, by nauczyć się magii u Przedwiecznego i od tego momentu staje się superbohaterem ratującym Świat przed złem.

Jak Wam się podoba Benedict Cumberbatch w roli Doctora Strange'a?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.