Jak wygląda połączenie „Łotra 1” z „Nową nadzieją”?

Jakub Gańko
23.03.2017 12:47
Jak wygląda połączenie „Łotra 1” z „Nową nadzieją”? Fot. materiały prasowe

A gdyby zakończenie „Łotra 1” płynnie przechodziło od razu w IV epizod gwiezdnej sagi? Zobaczcie wideo, na którym połączono je z pierwszą sceną „Nowej nadziei”.

„Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie” okazał się wielkim sukcesem finansowym, ale też zdołał w większości zadowolić wymagających fanów sagi George'a Lucasa. Jej pierwszy spin-off zaprezentował zupełnie odmienne podejście do historii odległej galaktyki, w którym Moc i Jedi zeszli na dalszy plan, a pierwsze skrzypce gra grupa rebeliantów.

Do czego doprowadzą ich działania, wiedzieliśmy od samego początku. To właśnie dzięki wykradzionym przez nich planom Gwiazdy Śmierci Luke Skywalker zdołał ją zniszczyć w „Nowej nadziei”. Poznaliśmy również odpowiedź na odwieczne pytanie, dlaczego arcydzieło technologiczne Imperium dało się pogrążyć w tak prosty sposób.

Ukazując kulisy tego wielkiego sukcesu Rebelii, obraz Garetha Edwardsa przedstawił nam również zupełnie nowe postaci, które z miejsca zyskały grono swoich zwolenników. Losy Jyn Erso i Cassiana Andora mogły wzruszyć wielu widzów, jednak największe wrażenie robiło zakończenie filmu, ukazujące nam wydarzenia, które miały miejsce dosłownie na 5 minut przed „Nową nadzieją”.

Po zakończeniu takiego seansu aż się prosi, by od razu włączyć IV epizod pełnoprawnej sagi. A co gdyby nie przerywać pokazu i od ostatnich scen „Łotra 1” przejść bezpośrednio do monumentalnego rozpoczęcia filmu George'a Lucasa? O taki zabieg pokusił się Barre Fong, który zmontował w jedną całość elementy obu filmów.

Dzięki temu możemy się na własne oczy przyjrzeć, na ile filmowcy oddali klimat oryginału z 1977 roku, jak zmienił się lord Vader czy przede wszystkim: jak bardzo komputerowo animowana księżniczka Leia pasuje do autentycznej postaci granej przez śp. Carrie Fisher.

Wideo obejrzycie poniżej:

Tymczasem wszyscy nadal czekamy na epizod VIII, który trafi na ekrany kin 14 grudnia 2017 roku i wiemy już, że mogą się w nim pojawić znane z poprzednich części planety. Adam Driver zdradzał już, że „The Last Jedi” ma być zbliżony klimatem do kultowego „Imperium kontratakuje”. Po raz pierwszy w historii sagi akcja zostanie podjęta bezpośrednio po zakończeniu poprzedniego epizodu i skupi się na relacji Luke'a Skywalkera z Rey.

 

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.