25.04.2016 09:49

Jak wyglądałaby „Gra o tron” nakręcona w Polsce?

Zobaczcie sceny z serialu HBO połączone z wypowiedziami bohaterów filmu „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego. Przygotujcie się: bimber is coming!

Jak wyglądałaby „Gra o tron” nakręcona w Polsce?
foto: kadr z wideo + Bóg Pejnta

„Gra o tron” nakręcona w Polsce nie musiałaby wcale wyglądać jak niesławna ekranizacja „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego. Spokojnie obyłoby się bez złotych smoków z Painta, gumowych potworów i charakteryzacji na poziomie teatru telewizji. Wystarczyłby tylko Robert Więckiewicz (przynajmniej podkładający głos) oraz odpowiednie ilości alkoholu...

Po przeniesieniu klasyka polskiej telewizji, serialu „Klan”, w schemat hollywoodzkiego trailera, Cyber Marian przygotował zagrywkę w odwrotnym stylu. Tym razem przeniósł amerykański przebój w polskie realia - i to skupiając się na obrazie naszego kraju przekazywanym w powiedzeniu „to jest Polska, tu się pije”.

Okazuje się, że obok niezliczonych scen żeńskiej i - nieco rzadziej - męskiej nagości, w „Grze o tron” nie brakuje scen picia. Przoduje w nim oczywiście Tyrion Lannister, który nie ma problemów ze spożywaniem żołądkowej gorzkiej w każdych ilościach. Dla odmiany Joffrey Baratheon, swego czasu zasiadający na Żelaznym Tronie, nie powinien zbliżać się do jakiegokolwiek alkoholu...

Pełną przeróbkę łączącą sagę rodów Westeros z ekranizacją powieści Jerzego Pilcha obejrzycie poniżej:

Polski YouTuber całkiem słusznie skupił się na postaci Tyriona - według wyliczeń amerykańskich matematyków to właśnie jego powinniśmy uznawać za prawdziwego głównego bohatera cyklu George'a R.R. Martina. Jeśli macie pomysł na herb pijackiego rodu z „Gry o tron”, możecie poświęcić chwilę i przygotować go w specjalnym kreatorze.

1. odcinek 6. sezonu do obejrzenia za darmo

Tymczasem jeśli chcecie poznać dalsze losy ulubionych bohaterów i dowiedzieć się wreszcie, co się stało z Jonem Snowem, możecie to zrobić już teraz, do tego w pełni legalnie i za darmo. Serwis HBO GO udostępnił o 3.00 w nocy polskiego czasu pierwszy odcinek szóstego sezonu w doskonałej jakości, na dodatek z opcjonalnymi polskimi napisami lub lektorem. Można go obejrzeć również na tablecie lub smartfonie.

Niestety, promocja będzie dotyczyć tylko pierwszego epizodu - aby obejrzeć pozostałe dziewięć, będziemy zmuszeni wykupić dostęp do serwisu. A pamiętając zapowiedzi twórców serialu, warto czekać na kolejne odcinki. Mamy w nich zobaczyć m.in. największą bitwę w historii telewizji! Szósty sezon będzie też prawdopodobnie ostatnim, który będzie się składał z 10 odcinków - kolejne serie „Gry o tron” mają być krótsze.

graotron

Który bohater polskiej „Gry o tron” urzekł Was najbardziej?

Jakub Gańko
Tagi: Gra o tron