Jak wyglądałby "Obcy", gdyby budżet filmu wynosił 100 złotych? [NIESAMOWITE WIDEO]

16.06.2020 14:49
Jak wyglądałby "Obcy", gdyby budżet filmu wynosił 100 złotych? [NIESAMOWITE WIDEO] Fot. East News

W sieci zadebiutował amatorski remake filmu "Obcy: Ósmy pasażer Nostromo". Większość efektów specjalnych i scenografii została wykonana z kartonu. Jak prezentuje się niskobudżetowa wersja słynnego filmu?

Film Ridleya Scotta pod tytułem "Obcy: Ósmy pasażer Nostromo" to przełomowe dzieło z pogranicza science fiction i horroru. Szybko  doczekał się kolejnych sequeli, które są realizowane do dziś. Grupa youtuberów postanowiła stworzyć własnymi siłami remake tego klasyka, wykorzystując do tego bardzo tanie materiały.

"Obcy" - amatorski remake z kartonu

Internet pozwala ludziom z całego świata zobaczyć dokonania filmowców-amatorów, którzy są zafascynowani kinem i odtwarzają słynne produkcje w warunkach domowych. Zazwyczaj niskobudżetowe remaki powstają w celach humorystycznych.

Przeczytaj także

Tym razem jest jednak inaczej, bo kartonowa wersja "Obcego" robi naprawdę duże wrażenie. Jak prezentuje się efekt pracy zespołu Cardboard Movie Co.?

Jak widać, grupa twórców naprawdę przyłożyła się do postawionego sobie zadania. Największe wrażenie robi oczywiście kartonowy kostium ksenomorfa, który może nie jest tak przerażający, jak oryginalny kosmita, ale jego obecność nadal wywołuje w widzu efekt zaszczucia.

Przeczytaj także

Większość efektów specjalnych i dekoracji powstała z papieru i innych łatwo dostępnych materiałów. Twórcy pokazali zresztą na Twitterze kulisy powstawania stroju tytułowego potwora.

Jak widać, niewielkimi środkami można stworzyć coś naprawdę wielkiego. Kwota z tytułu tego artykułu jest oczywiście symboliczna, bo trudno powiedzieć ile wynosił koszt produkcji kartonowego remake'u "Obcego", ale na pewno nie było to 11 milionów dolarów, jak w przypadku oryginalnego filmu. Twórcy z Cardboard Movie Co. musieli natomiast na pewno zainwestować swój czas, bo przygotowanie i wykonanie filmu trwało co najmniej kilka tygodni. Pytanie, czy niebawem powstanie kartonowy remake sequela "Obcego"?

Przeczytaj także

Zobacz też: Ridley Scott ma pomysły na kolejny film z serii "Obcy". Czeka ją "re-ewolucja"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.