Jak wyglądałby film „Avengers: Infinity War”, gdyby powstał 30 lat temu?

Sergiusz Kurczuk
14.12.2017 14:35
Jak wyglądałby film „Avengers: Infinity War”, gdyby powstał 30 lat temu? Fot. Darth Blender/YouTube

Co by było, gdyby Hollywood wcześniej odważyło przenieść uniwersum Marvela na duży ekran? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć internetowi twórcy, którzy korzystając ze starych filmów o superbohaterach, stworzyli alternatywną wersję zwiastuna do „Avengers: Infinity War”. 

Filmy Marvel Studios, to nie pierwsza próba przeniesienia przygód bohaterów komiksów na duży ekran. W latach 90. próbowano z kilkoma herosami, ale niestety żadna z produkcji nie odniosła sukcesu. O większości fani woleliby zapomnieć. Dopiero w roku 2008 udało się przekonać Hollywood, że stworzenie filmowej wersji złożonego świata znanego z komiksów Marvela nie jest złym pomysłem. I co najważniejsze, bardzo się opłaca. Najlepszym potwierdzeniem może być nadchodząca 3. część serii „Avengers” o podtytule „Infinity War”. Zwiastun do tego filmu stał się najczęściej oglądanym trailerem w historii serwisu YouTube.

Twórcy kanału Darth Blender postanowili zaprezentować alternatywną rzeczywistość, w której film „Avengers: Infinity War” miał premierę gdzieś na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Jak wyglądaliby superbohaterowie Marvela sprzed 3 dekad? Sprawdźcie w fanowskim retro zwiastunie:

Do stworzenia wideo użyto fragmentów wielu filmów i seriali sprzed wielu lat. Oczywiście skorzystano z wczesnych podejść do takich herosów jak Kapitan Ameryka, Hulk czy Spider-Man. Zamiast Chrisa Evansa i Roberta Downey Jr. widzimy Reba Browna ze starego filmu „Captain America” oraz Burta Reynoldsa w roli Tony'ego Starka. Żeby ukazać dawnego Iron Mana, posłużono się fragmentami serialu „Exo-Man”. Aktor Peter Hooten z nieudanego podejścia do postaci Doctora Strange'a, zastępuje Benedicta Cumberbatcha. Zamiast Toma Hollanda widzimy Nicholasa Hammonda ze starego serialu o Spider-Manie. Nie mogło zabraknąć również Hulka i Thora. W tych rolach obsadzono oczywiście Lou Ferrigno i Erica Allana Kramera z serialu o zielonym gigancie.

Pojawiają się również Black Widow (Leonora Ruffo), Falcon (Eddie Murphy), Black Panther (Julius Carr), Vision (Brent Spiner), Scarlet Witch (Jessica Walter),Black Kamen Rider wystąpił jako Ant-Man. W Winter Soldiera, Punishera i Nicka Fury'ego wcieliły się prawdziwe gwiazdy lat 90. - Jean-Claude Van Damme, Chuck Norris i David Hasselhoff. Nie mogło zabraknąć Strażników Galaktyki (Alf w roli Rocket Raccoona!). W zwiastunie pojawia się również Fantastyczna Czwórka, która byc może niedługo wystąpi w MCU. Głównym czarnym charakterem - Thanosem został Max von Sydow, który grał Cesarza Ming w filmie „Flash Gordon”. Do stworzenia trailera posłużono się fragmentami z ponad 20 filmów i seriali sprzed lat.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.