11.03.2019 15:23

Jak wyglądałby film "Avengers", gdyby powstał w latach 90.? Zobacz fanowski trailer

"Avengers" to jedna z ważniejszych produkcji drugiej dekady XXI wieku. Twórcy kanału YouTube What's the Mashup? postanowili sprawdzić, jak wyglądałby film, gdyby powstał 20 lat wcześniej.

The Avengers 90's Cast Trailer - Fan made - WTM
foto: What's the Mashup?/YouTube

Lata 90. to niezwykle popularny okres. Nie tylko pojawia się w obecnej modzie, ale również powstających produkcjach, co zapewne wynika z sentymentalizmu pokolenia ówczesnych 30-latków. To właśnie wtedy świat ujrzał pierwsze kroki Hollywood w kierunku przeniesienia herosów Marvela na język filmu, co nie skończyło się zbyt dobrze. Ostatnia dekada XX wieku to również okres, w którym rozgrywa się najnowsza produkcja Marvel Studios - "Kapitan Marvel". Twórcy kanału YouTube What's the Mashup? postanowili sprawdzić, co by było, gdyby w latach 90. jedno z wielkich studiów filmowych zdecydowałoby się na stworzenie adaptacji "Avengers".

"Avengers" - jak wyglądałby film, gdyby powstał w latach 90.?

Jakiś czas temu pisaliśmy o liście gwiazd kina z lat 90., które wcieliłby się w najsłynniejszych herosów Marvela, gdyby Hollywood postanowiło dać szansę zamaskowanym superbohaterom 20 lat wcześniej. Dziś prezentujemy, jak część z tych domysłów wyglądałby na dużym ekranie. Wszystko dzięki zjawiskowemu mashupowi.

Kapitan Ameryka, Black Widow, Falcon i Scarlet Witch
Kapitan Ameryka, Black Widow, Falcon i Scarlet Witch
Przeczytaj także Jak wyglądaliby bohaterowie „Avengers”, gdyby film powstał w latach 90.?

Którzy aktorzy zagraliby największych herosów Ziemi?

Jak widać, za produkcje filmu nie odpowiadałoby Marvel Studios, tylko Universal. W roli Tony'ego Starka wystąpiłby oczywiście Tom Cruise. Jako Thora zobaczylibyśmy Brada Pitta, a tarczę Kapitana Ameryki dumnie dzierżyłby Jean-Claude Van Damme. Według twórców fanowskiego zwiastuna, idealną Black Widow byłaby Milla Jovovich, a Bruce'em Bannerem/Hulkiem sam Jeff Goldblum. W króla Wakandy Black Panthera zagrałby Denzel Washington, a Doktora Strange'a gwiazda "Matrixa" Keanu Reeves. Zamiast Toma Hollanda w pajęczym wdzianku zobaczylibyśmy natomiast Elijah Wooda. Kapitan Marvel zagrałaby natomiast gwiazda "Buffy: Postrachu wampirów", czyli Sarah Michelle Gellar. Nie można zapomnieć też o Davidzie Hasselhoffie jako Nicku Furym. Co ciekawe gwiazdor "Słonecznego patrolu" rzeczywiście wystąpił jako agent tajnej organizacji S.H.I.E.L.D. w filmie "Nick Fury" z 1998 roku.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Czy film "Avengers" w latach 90. byłby takim samym hitem jak 20 lat później? Trudno powiedzieć. Być może tytułowi bohaterowie przeniosą się w czasie w nadchodzącej produkcji "Avenger: Endgame". Taki scenariusz fani Marvela wróżą od zaskakującego zakończenia "Infinity War". Przekonamy się już za kilka tygodni. 4. część "Avengers" trafi do polskich kin już 25 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: Co Kapitan Marvel robiła w ciągu ostatnich 20 lat?<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers