Jak wyglądało przesłuchanie Daisy Ridley do „Przebudzenia Mocy”?

Robert Skowronski
30.03.2016 09:59
Jak wyglądało przesłuchanie Daisy Ridley do „Przebudzenia Mocy”? Fot. kadr z wideo

Sensacja końca 2015 roku i pierwsza duża rola Daisy Ridley. Kobieta nie była wcześniej dobrze znana X Muzie, jak jej się udało trafić do tak wielkiej produkcji?

J.J. Abrams zbierając obsadę „Przebudzenia Mocy” postawił na młodych aktorów, twarze prawie anonimowe dla widzów. Reżyserowi zależało na tym, aby w jego dziele można było zobaczyć bohaterów, nie gwiazdy. Daisy Ridley dostała rolę Rey, jednak nie była pewna swojego angażu, zwłaszcza będąc przekonaną o swoim niepowodzeniu podczas castingu.

Błędne założenie ze strony aktorki, gdyż swoją grą oczarowała J.J. Abramsa. O tym, że dostała rolę dowiedziała się w czasie oglądania sztuki w teatrze w kwietniu 2014 roku. Następnie przez kilka miesięcy musiała utrzymywać wszystko w tajemnicy. Proces się opłacił, gdyż teraz możemy mówić o gwieździe światowego formatu.

Reżyser „Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy” wyznał jaka była jego koncepcja na postać Rey i czym Daisy Ridley go do siebie przekonała:

Szukaliśmy kogoś nowego. Ta postać musiała być wrażliwa i twarda, słodka i przerażająca. Znalezienie kogoś kto byłby nieznany oraz posiadałby te wszystkie cechy zajęło nam sporo czasu. Spotkaliśmy się z wieloma wspaniałymi osobami, ale czekaliśmy właśnie na Daisy. Była w stanie wykonać wszystkie rzeczy, których od niej oczekiwaliśmy. Na przesłuchaniu rozwaliła mi głowę tym co potrafi. Pokazała głębię walki, łzy leciały po jej twarzy, a ja pomyślałem, że to niesamowite. Poprosiłem, żeby powtórzyła scenę, a ona to zrobiła, to było świetne.

Sekwencja, o której opowiedział reżyser, to ta w której Rey jest torturowana przez Kylo Rena. Zobaczcie jak Daisy Ridley poradziła sobie z tym zadaniem w czasie przesłuchania (właściwy fragment zaczyna się w 0:44):

Powyższy fragment znajdzie się na wydaniu DVD i Blu-ray filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”, które trafi do sprzedaży na świecie 5 kwietnia 2016 roku.

Jak z kolei Ewan McGregor został zaangażowany w VII epizod, w którym użyczył swojego głosu? Aktor opowiedział o tym, że reżyser zaprosił go do udziału w filmie na niewiele przed jego oficjalną premierą:

J.J Abrams wysłał do mnie maila. Nie wiem skąd miał mój adres, ale jakoś go zdobył. Przesłał mi wiadomość na kilka tygodni przed wejściem filmu do kin. Pisał: „Czuję, że powinieneś być częścią tego dzieła. Jest scena, w której Rey jest w swego rodzaju krainie snów i chcę tam usłyszeć głos Obi-Wana Kenobiego przemawiający do niej”. Odpowiedziałem mu, że czekałem na taką wiadomość.

Możecie się również dowiedzieć jak wyglądało przesłuchanie Harrisona Forda do roli w „Nowej nadziei”.

Tymczasem czekamy na „Epizod VIII”, który jest już w trakcie realizacji. Oprócz zdjęć z planu mieliśmy już okazję zobaczyć 1. zapowiedź oczekiwanego dzieła Riana Johnsona. Czekamy również na film o młodym Hanie Solo. Obecnie o rolę walczy trójka aktorów - Alden Ehrenreich, Jack Reynor i Taron Egerton. Wcześniej o angaż starał się też Miles Teller,7 jednak jego kandydatura została odrzucona przez Phila Lorda i Chrisa Millera, twórców obrazu.

Podobała Wam się rola Daisy Ridley w „Gwiezdnych wojnach: Przebudzeniu Mocy”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.