31.08.2019 12:08

Jak wyglądałyby filmy Marvela, gdyby Iron Mana grał Tom Cruise? [WIDEO]

W sieci pojawił się Deepfake, w którym twarz Roberta Downeya Jr. została zastąpiona podobizną Toma Cruise'a. Jak gwiazdor prezentowałby się jako Iron Man?

Collider Videos
foto: Collider Videos/YouTube

Jedną z największych gwiazd kinowego uniwersum Marvela jest Robert Downey Jr., który przez ponad 10 lat wcielał się w Iron Mana. Aktor zagrał herosa w wielu produkcjach MCU i jest obecnie utożsamiany z jednym z głównych założycieli filmowych Avengers. Co by jednak było, gdyby szefowie Marvel Studios zdecydowali się zatrudnić zamiast niego Toma Cruise'a?

Iron Man - Tom Cruise zamiast Roberta Downeya Jr.?

Gwiazdor serii "Mission Impossible" był gotów wcielić się w Tony'ego Starka dekadę przed premierą "Iron Mana". Wtedy po raz pierwszy przymierzano się do adaptacji komiksów Marvela o Iron Manie. Produkcja nie doszła jedna do skutku i Cruise musiał obejść się smakiem. 

Tom Cruise, Josh Holloway
Tom Cruise, Josh Holloway
Przeczytaj także Tom Cruise i Josh Holloway prawie wystąpili w filmach Marvela. W kogo mieli się wcielić?

Serwis Collider postanowił jednak sprawdzić, jak mógłby wyglądać kinowy świat Marvela, gdyby w blaszanego Avengera wcielił się Cruise. W tym celu posłużono się technologią znaną jako Deepfake. To sztuczna inteligencja, potrafiąca zastąpić wybraną twarz inną podobizną. Często Deepfake'i są tak wiarygodne, że trudno odróżnić prawdę od rzeczywistości. 

Jim Carrey jako Jack Torrance
Jim Carrey jako Jack Torrance
Przeczytaj także Jim Carrey jako Jack Torrance w "Lśnieniu". Który aktor pasuje bardziej do tej roli?

Na kanale YouTube portalu pojawiło się trzyminutowe nagranie, w którym zaprezentowano sceny z różnych filmów Marvel Studios z Iron Manem w roli głównej. Pojawiają się więc fragmenty serii "Iron Man", "Avengers", "Kapitan Ameryka" oraz "Spider-Man". Materiał kończy się oczywiście jedną z najważniejszych scen "Avengers: Endgame", w których Tony Stark poświęca życie, by pokonać Thanosa. Iron Man grany przez Cruise'a, wchodzi więc w interakcje z wieloma bohaterami MCU. 

Trzeba przyznać, że wideo jest ciekawe, ale bardzo trudno się je ogląda, ponieważ Cruise zwyczajnie nie pasuje do roli, którą przez dekadę kreował Robert Downey Jr., przez wielu fanów utożsamiany z Iron Manem na stałe. Można puścić wodze fantazji, ale nie oszukujmy się. Kevin Feige podjął słuszną decyzję, angażując aktora do roli Tony'ego Starka. 

Deepfake'owy Iron Man przemówił głosem Toma Cruise'a, ponieważ wideo powstało we współpracy z Evanem Ferrante, znanym lepiej jako Not Tom Cruise - sobowtórem aktora. Co ciekawe Ferrante wystąpił niedawno gościnnie w innym filmowym Deepfake'u, sprawdzającym jak gwiazdor "Top Gun" prezentowałby się w głównej roli w thrillerze "American Psycho"

Czy Tom Cruise pasuje do roli Iron Mana?

Zobacz też: Jak Tom Cruise wypadłby w roli Patricka Batemana w "American Psycho"? [WIDEO] 

Tagi: News Tom Cruise Robert Downey Jr. Marvel