Jak wyglądałyby filmy Marvela, gdyby były tylko dla dorosłych? [WIDEO]

12.08.2019 13:18
Jak wyglądałyby filmy Marvela, gdyby były tylko dla dorosłych? [WIDEO] Fot. Corridor Crew/YouTube

Filmy Marvel Studios nie zawierają brutalnych scen, żeby trafić do jak największego grona odbiorców. Youtuberzy postanowili sprawdzić, jakby wyglądała jedna z produkcji MCU z kategorią wiekową R.

Chociaż kinowe uniwersum Marvela ma rzesze wiernych fanów, są również malkontenci, którzy narzekają, że produkcje na podstawie komiksów Domu Pomysłówzbyt cukierkowe. Wynika to między innymi z braku scen pełnych przemocy, których nie bali się twórcy takich filmów jak "Logan" czy "Deadpool".

Problem tkwi w tym, że oba tytuły 20th Century Fox otrzymały kategorię wiekową R. Internetowi mistrzowie efektów specjalnych postanowili sprawdzić, jakby wyglądały filmy MCU, gdyby również powstały z myślą o wyłącznie dorosłych widzach.

Filmy Marvela tylko dla dorosłych?

Twórcy kanału YouTube Corridor Crew uwielbiają produkcje Marvel Studios, jednak widzą pewne dziury logiczne. Skoro za pomocą Mjolnira można zniszczyć cały budynek, dlaczego w uderzonym nim wrogu nie pozostaje dziura na wylot. Jeśli tarcza Kapitana Ameryki może ochronić go przed wybuchem, czemu nie rozcina przeciwników superbohatera na pół? Z tego powodu powołali do życia o wiele bardziej realistyczną odsłonę sceny jednego z filmów MCU.

Prowadzący Corridor Crew postanowili wybrać swoją ulubioną scenę akcji z całego kinowego uniwersum. Po naradach doszli do wniosku, że wezmą na warsztat otwarcie "Civil War", w którym Cap, Falcon i Wanda próbują powstrzymać groźnych terrorystów. Podrasowali ją tak, żeby była jak najbardziej krwawa i zgoda z zasadami fizyki. Efekty ich pracy możecie podziwiać od 13:57.

Jak widać, Kapitan Ameryka jest o wiele bardziej niebezpieczny, niżby się mogło wydawać. Nie tylko łamie wrogom nogi, ale również przecina ich na pół i odcina im głowy. Nie ustępuje mu w tym Falcon, potrafiący zrobić ze swoich skrzydeł nie lada użytek podczas walki. Jednak obaj są małymi Pikusiami przy Scarlet Witch. Jej moce to nie tylko skuteczny, ale również dość obrzydliwy sposób na eliminację przeciwnika.

Przeczytaj także

"Avengers" z kategorią wiekową R?

Czy kiedykolwiek doczekamy się podobnych scen w oficjalnej produkcji Marvela? Raczej nie, bo im bardziej uśredniona kategoria wiekowa, tym większe zyski z filmu. Poza tym superbohaterowie teoretycznie nie powinni zabijać nawet najgorszych przestępców. Problem rodzą jednak postacie o mniej szlachetnej naturze, pokroju Punishera, Ghost Ridera czy Deadpoola.

Prawa do tego ostatniego trafiły ostatnio do Marvel Studios i niebawem zobaczymy trzecią część jego przygód w uniwersum MCU. Niewykluczone, że Deadpool nadal będzie mógł beztrosko zabijać, a krew będzie lała się hektolitrami. Po prostu tego typu sceny nie wydarzą się w obrębie serii "Avengers", chociaż reżyser filmu przyznał, że kategoria wiekowa R nie jest konieczna, by produkcja nadal poprawnie funkcjonowała. Jak będzie? Przekonamy się za jakiś czas.

Zobacz też: David Leitch o "Deadpoolu 3". Co się stanie z serią po przejęciu przez Disneya? 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.