„Jak wytresować smoka 3” będzie ostatnią częścią serii. Pojawi się w niej jedna ze zmarłych postaci

Kamil Kacperski
17.09.2018 10:23
„Jak wytresować smoka 3” będzie ostatnią częścią serii. Pojawi się w niej jedna ze zmarłych postaci Fot. materiały prasowe

Twórcy potwierdzili, że seria filmowa zakończy się wraz z premierą części trzeciej. Prawdopodobnie oznacza to również koniec komiksów i książek z uniwersum.

Kilka miesięcy temu otrzymaliśmy pierwszy zwiastun trzeciej części serii „Jak wytresować smoka”, czyli opowieści o pięknej przyjaźni między człowiekiem i tytułowym gadem. Premierowe materiały prasowe potwierdziły również, że nowy film o Szczerbatku i Czkawce będzie zawierał sporo „podróżowania w czasie” - produkcja ma pokazać przyszłość Berg i brodatego Czkawkę, ale również powracać do przeszłości.

O czym będzie film Jak wytresować smoka 3?

W jednym z tych flashbacków główną rolę będzie odgrywał ojciec młodego lidera smoczo-ludzkiej utopii, Stoik Ważki. Według informacji portalu Entertainment Weekly, mężczyzna ma opowiadać młodemu Czkawce o tytułowym „Ukrytym świecie”, czyli magicznej krainie pełnej smoków, która znajduje się gdzieś za wodospadem na samym krańcu świata.

Stoik chciał odnaleźć to miejsce, żeby je zamknąć i jednocześnie zakończyć konflikt między ludźmi i smokami po prostu odcinając gadom możliwość przedostawania się do naszego świata. Czkawka jest natomiast odpowiedzialny za zażegnanie wojny i przekształcenie Berg w miejsce, gdzie ludzie i smoki żyją w spokoju i harmonii. Bohater boi się jednak, że jego intencje mogą zostać źle odebrane przez sąsiednie plemiona i miasta, które nie rozumieją, że latające gady są w gruncie rzeczy niegroźne i właśnie ten „Ukryty świat”, o którym opowiadał mu ojciec, ma być azylem dla mieszkańców Berg.

httyd3 Fot. foto: materiały prasowe

Jak wytresować smoka 3 - kiedy premiera

Reżyser filmu, Dean DeBlois, stwierdził, że powrót Stoika w produkcji ma pomóc w nakreśleniu całej atmosfery i myśli przewodniej filmu, którą według niego ma być „nauczenie się, żeby pozwolić komuś odejść albo odnalezienie mądrości, żeby pozwolić komuś odejść”. Najprawdopodobniej możemy się zatem spodziewać, że drogi Czkawki i Szczerbatka rozejdą się w „Jak wytresować smoka 3”.

Czy tak się faktycznie stanie? Tego dowiemy się dopiero 1 marca 2019 roku, bo właśnie wtedy do kin trafi film „Jak wytresować smoka 3”.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.