Jak zmienić psa w ksenomorfa? Zobacz wideo zza kulis „Obcego 3”

Sergiusz Kurczuk
07.12.2017 15:18
Jak zmienić psa w ksenomorfa? Zobacz wideo zza kulis „Obcego 3” Fot. studioADI/YouTube

Jak powstała specyficzna forma Aliena w filmie „Obcy 3”? Zobacz wideo, na którym mistrzowie efektów specjalnych zdradzają kulisy tworzenia Runnera. 

studioADI

Ksenomorfy charakteryzują się tym, że ich wygląd zależny jest od żywiciela, którego „zapłodni” facehugger. W filmie Davida Finchera „Obcy 3” pojawiła się wersja kosmity, którego fani nazywają Runnerem, Dog Alienem lub Ox Alienem. Czworonożny ksenomorf pojawia się w słynnej scenie, która wciąż przysparza miłośnikom filmów o Alienach mały problem. Czy Runner wykluł się z zabitego psa, czy wołu? Odpowiedź na to pytanie dostarcza studioADI, które było odpowiedzialne za stworzenie efektów specjalnych do trzeciej części filmu o kosmicznych potworach.

Na oficjalnym kanale YouTube studia można obejrzeć nagranie z 1991 roku. Widzimy na nim kulisy powstawania Runnera. Okazuje się, że mistrzowie efektów specjalnych do stworzenia przerażającej formy Aliena posłużyli się... niewinnie wyglądającym chartem angielskim. 

Najpierw wykonano odlew, na podstawie którego można było stworzyć realistycznie wyglądający kostium. Na końcu chart otrzymał maskę w kształcie głowy ksenomorfa. Chociaż początkowo wyglądał na przestraszonego i sprawiał wrażenie niezadowolonego, po założeniu kostiumu poczuł się w nim świetnie. Grzecznie chodził na smyczy i radośnie podskakiwał. Ale nie próbujcie tego w domu!

Spór fanów powinien zostać rozstrzygnięty, bo ewidentnie twórcy filmu powołując do życia Runnera, mieli w zamyśle stwora na podobieństwo psa. To nie jedyna ciekawostka na temat filmu „Obcy 3”, którą w ostatnim czasie opisywaliśmy. Okazuje się, że mało brakowało, a ksenomorfy wyglądałby jak... Michelle Pfeiffer! A jeśli nie lubicie Obcych, mamy dla Was innego kosmicznego psa, który może się Wam spodobać.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.