26.01.2018 13:31

Jaką broń będzie miał Thor w „Avengers: Infinity War”? Wyciekło zdjęcie jego nowej figurki

Utrata ukochanego Mjolnira miała ogromny wpływ na psychikę Asgardczyka. Niedługo jednak otrzyma nową broń. Czy będzie lepsza od kultowego młota?

Jaką broń będzie miał Thor w „Avengers: Infinity War”? Wyciekło zdjęcie jego nowej figurki
foto: materiały promocyjne

Thor bardzo przeżywał fakt, że jego siostra (SPOILER!) Hela zniszczyła Mjolnira po śmierci ich ojca, Odyna. Bóg Pioruna był przekonany, że to dzięki niemu posiadał ogromną moc, co było oczywiście nieprawdą. Jak to ujął sam Wszech-ojciec: „czy jesteś Thorem, Bogiem Młotów, czy Thorem, Bogiem Pioruna?”. Dopiero motywacyjna rozmowa z tatą spowodowała, że Thor pogodził się ze stratą Mjolnira i w pełni zaczął panować nad swoją potęgą.

Dobry wojownik nie może jednak nosić bezimiennych mieczy. I tak jak wcześniej Król Artur miał Excalibura, Neptun swój Trójząb... Neptuna, a Aquaman pięcioząb, tak Thor stanie się posiadaczem wyjątkowej broni - według zdjęcia nowej figurki Funko POP, już niedługo król Asgardu będzie walczył tak zwanym Ultimate Mjolnirem, znanym z komiksowej serii Ultimate Thor.

thor

Oprócz tego, że broń nieco się różni wizualnie od oryginalnego młota, to w komiksach pozwalała Thorowi na teleportacje. Czyżby reżyserzy „Avengers: Infinity War”, czyli bracia Russo, planowali wykorzystać Boga Piorunów do szybkich podróży po całej galaktyce w walce z Szalonym Tytanem, Thanosem?

Chociaż nie do końca możemy wierzyć figurce, ponieważ na niej Thor wciąż ma parę oczu, a jak wiemy, podczas walki z Helą w „Thorze: Ragnaroku” syn Odyna pożegnał się z jednym z nich. Chyba, że Funko POP wie o filmie więcej niż my i w trakcie seansu okaże się, że Thor odzyska straconą część ciała?

Tego dowiemy się jednak dopiero 25 kwietnia 2018 roku, bo właśnie wtedy „Avengers: Infinity War” zadebiutuje w polskich kinach. Za to już 14 lutego 2018 roku odbędą się pierwsze pokazy „Black Panther”, czyli innego marvelowskiego filmu.

Kamil Kacperski
Tagi: News Thor Avengers: Infinity War