Jaka jest tajemnica kurtki Poe Damerona?

Sergiusz Kurczuk
23.04.2018 16:02
Jaka jest tajemnica kurtki Poe Damerona? Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Kurtka Poe Damerona, którą obecne nosi Finn stała się kolejnym symbolem nowej trylogii. Komiks poświęcony pilotowi Ruchu Oporu zdradza tajemnice dotyczące tego elementu garderoby. 

Moda świata „Gwiezdnych Wojen” to temat na książkę. Każdy fan „Star Wars” pamięta kuse wdzianko Lei, kiedy zniewolił ją Jabba, szaty Jedi przeszły do legendy, a kamizelka Hana Solo to jeden z elementów, bez którego ta postać nie mógłby funkcjonować. Nowa trylogia przyniosła kolejny element garderoby, (oprócz portek Kylo Rena) który na stałe zapisał się w uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Chodzi o kurtkę, która pierwotnie należała do Poe Damerona, a obecnie z dumą i szykiem nosi ją na swych barkach Finn. W 26. numerze komiksu „Poe Dameron” poznajemy losy ubioru. 

„Gwiezdne Wojny” - kurtka Poe Damerona

Element stroju stał się tak popularny, że fani „Star Wars” mogą sobie kupić bardzo podobną kurtkę w sklepach internetowych. Szybko stała się znakiem rozpoznawczym Finna, który traktował ją jako hołd i pamiątkę po członku Ruchu Oporu. Były szturmowiec uratował pilota na początku „Przebudzenia Mocy”. Niestety bohaterowie szybko się rozstali. 

Finn uznał Poe za martwego i postanowił kontynuować jego misję. Od momentu rozbicia wykradzionego myśliwca Najwyższego Porządku, zawsze nosił kurtkę świeżo poznanego przyjaciela. Kiedy Finn ponownie spotkał Poe, chciał mu oddać kurtkę. Dameron przekonał przyjaciela, że może ją zatrzymać.

Wielu fanów doszukuje się w relacji postaci wątku homoerotycznego. W komiksie te przypuszczenia nie zostają potwierdzone, ale dowiadujemy się co nieco o samej kurtce i losach Damerona, których nie było nam dane widzieć na ekranie. 

26 Fot. foto: kadr z komiksu Poe Dameron #26

Okazuje się, że do rozłąki bohaterów doszło właśnie przez kurtkę Damerona. Tuż przed rozbiciem się na Jakku Poe wcisnął przycisk katapulty, który ocalił Finna. Niestety mechanizm w siedzeniu Damerona zablokował element jego garderoby. To z tego powodu Poe i Finn rozbili się w innych miejscach pustyni, a we wraku TIE fightera były szturmowiec znalazł kurtkę. Komiks wyjaśnia, co działo się z pilotem Ruchu Oporu. Podczas katastrofy został wyrzucony poza statek. Leżał nieprzytomny, aż się ściemniło. Gdy się ocknął, postanowił szukać pomocy. Nie wiedząc, gdzie znajduje się Finn, ruszył przed siebie. Spotkał w końcu przedstawiciela rasy Blarina o imieniu Naka. Podczas podróży do najbliższego zamieszkałego miejsca, para została napadnięta przez lokalny gang. 

Poe chwycił za stery speedera Nakii i dwójce udało się umknąć przed niebezpieczeństwem. Poe dotarł do Nimy, gdzie wszyscy mówili o dziewczynie i tajemniczym chłopaku, którzy narobili niezłego rabanu. Stamtąd udało mu się dostać do D’Qar, gdzie poinformował Leię o niepowodzeniu swojej misji. Nic dziwnego, że Poe postanowił oddać swoją kurtkę Finnowi. W przeciwieństwie do jej poprzedniego właściciela byłemu szturmowcowi ewidentnie przynosiła szczęście

Co czeka Finna i Poe Damerona w kolejnej części „Gwiezdnych Wojen”? Dowiemy się dopiero w grudniu 2019 roku, kiedy do kin wejdzie IX epizod. Tymczasem pozostaje mieć nadzieję, że w filmie „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” poznamy sekrety kamizelki słynnego kosmicznego przemytnika. Premiera drugiego spin-offa „Star Wars” już 18 maja 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.