10.01.2019 15:49

Jake Gyllenhaal w horrorze Netfliksa o morderczych dziełach sztuki. Zobacz zwiastun filmu "Velvet Buzzsaw" [Exclusive Antyradio.pl]

Już niedługo w serwisie Netflix pojawi się nowy horror zatytułowany "Velvet Buzzsaw". Film opowie o nawiedzonych dziełach sztuki, które zemszczą się na chciwych kuratorach galerii.

Velvet Buzzsaw
foto: materiały promocyjne

Ostatnio platforma Netflix postanowiła pójść w horrory. Wystarczy wspomnieć ostatni hit serwisu - "Nie otwieraj oczu" z Sandrą Bullock w roli matki, próbującej odnaleźć się w świecie, w którym najlepiej poruszać się po omacku. Produkcja stała się tak popularna, że jej fani postanowili naśladować główną bohaterkę. Innym filmem grozy Netfliksa jest dziwaczna opowieść pod tytułem "Camgirl" poświęcona dziewczynie zarabiającej za pośrednictwem sekskamer. Już niedługo zobaczymy kolejną ciekawą produkcję. Chodzi o "Velvet Buzzsaw", w której zobaczymy nawiedzone dzieła sztuki.

"Velvet Buzzsaw" - zwiastun nowego horroru Netfliksa

Film opowiada o galerii sztuki, poszukującej dzieł, za pomocą których zgarnie duże pieniądze. Marzenie kuratorów spełnia się, kiedy znienacka pojawia się tajemnicza seria obrazów autorstwa nieznanego artysty. Szybko okazuje się, że z dziełami sztuki jest coś nie tak.

Jak widać, produkcja jest dość pokręconym horrorem o dość zaskakujących pomysłach twórców. Do tej pory chyba nie powstał film grozy dziejący się w galerii sztuki. Obrazy, rzeźby i instalacje postanowią zemścić się na chciwych ludziach, którzy wykorzystują artyzm, by zarabiać pieniądze. Przy okazji produkcja stanowi przerysowany komentarz dotyczący ówczesnego świata sztuki. Reżyserem "Velvet Buzzsaw" został Dan Gilroy, znany głównie jako scenarzysta takich filmów jak "Dziedzictwo Bourne'a", "Wolny strzelec" czy "Kong: Wyspa Czaszki". W rolach głównych zobaczymy doborową obsadę. Na ekranie pojawią się między innymi Jake Gyllenhaal, Zawe Ashton, Rene Russo, Natalia Dyer, Tom Sturridge, Daveed Diggs, Toni Collette, John Malkovich oraz Billy Magnussen.

"Velvet Buzzsaw" - kiedy premiera?

Film zadebiutuje podczas tegorocznego festiwalu Sundance. Światowa premiera "Velvet Buzzsaw" odbędzie się 27 stycznia 2019 roku. Abonenci Netfliksa będą musieli poczekać na seans kilka dni, bo horror trafi do bazy serwisu 1 lutego 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny John Malkovich Jake Gyllenhaal Horror Netflix