Jaki będzie tytuł 7. części serii „X-Men”?

Robert Skowronski
13.01.2017 10:52
Jaki będzie tytuł 7. części serii „X-Men”? Fot. kadr z filmu

Nie pojawiła się jeszcze żadna oficjalna informacja, ale dzięki trafieniu do sieci listy z datami kręcenia zdjęć do filmów studia Fox, być może poznaliśmy tytuł kolejnej produkcji o X-Menach.

Ostatnią odsłoną serii było „X-Men: Apocalypse” z 2016 roku. Później studio 20th Century Fox zapowiedziało szereg spin-offów, jak „The New Mutants”, „X-Force” oraz „Gambit”, a także serial aktorski. Jednak o żadnym z tych projektów zbyt wiele nie wiadomo, podobnie jak o tym w jaki sposób studio chce rozwijać swoją franczyzę. 

Jedną z bardziej popularnych teorii jest to, że kolejna odsłona będzie poświęcona postaci Dark Phoenix. Te doniesienia nie zostały potwierdzone, ale opublikowana lista nadchodzących produkcji potwierdzałaby te wieści. Nowy film o Mutantach miałby prawdopodobnie zostać zatytułowany „X-Men: Supernova”.

Plan zdjęciowy miałby wystartować w połowie maja 2017 roku w kanadyjskim Montrealu. W tym samym miejscu ma być kręcone „The New Mutants”. Sugerowałoby to, że oba dzieła powstawałyby symultanicznie. Czy jednak oznacza to, że filmy będą się w jakiś sposób przeplatać fabularnie lub zobaczymy w nich te same postacie? Tego niestety nie wiadomo.

Bryan Singer zapowiedział, że w kolejnej części „X-Man”, która będzie się toczyć w latach 90., pojawi się wątek kosmiczny. Reżyser postrzegając siebie jako miłośnika „Star Treka” i „Gwiezdnych wojen”, z ochotą zająłby się przedstawieniem swojej międzygalaktycznej wizji. To także potwierdzałoby teorię, że na ekranie zostanie pokazana historia Dark Phoenix.

„Dark Phoenix Saga” jako komiks powstało w 1980 roku. Historia obrazkowa opowiadała o Jean Grey, która staje się naczyniem dla kosmicznego bytu zwanego Phoenix Force. Jest to jedna z najpotężniejszych sił w komiksowym uniwersum Marvela. Pomogła m.in. w pokonaniu Galactusa.

W planach jest także „Gambit”, gdzie w tytułową rolę miałby się wcielić Channing Tatum. Obraz miał być gotowy na koniec 2016 roku, ale data premiery została odłożona na czas nieokreślony. Simon Kinberg, wieloletni scenarzysta serii o X-Menach, uważa, że film ma fantastyczny scenariusz, a zdjęcia rozpoczną się wiosną 2017 roku.

Wydawać by się mogło, że projekt umarł, jednak Lauren Shuler Donner, która nadzoruje kinowe uniwersum Marvela w 20th Century Fox, potwierdziła, że film dalej jest w planach, a Channing Tatum wciąż jest widziany w głównej roli.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.