Jaki wpływ na film „Black Panther” miała seria o Thorze?

Sergiusz Kurczuk
18.05.2018 14:50
Jaki wpływ na film „Black Panther” miała seria o Thorze? Fot. kadry z filmów Black Panther i Thor: Ragnarok

Jak przygody Thora odbiły się na solowych przygodach Black Panthera? Twórcy wytłumaczyli oddziaływanie na siebie obu filmów Marvel Studios.

Co łączy Thora i Black Panthera? Na pozór nic, ale jeśli bliżej przyjrzeć się tym superbohaterom, na jaw wychodzi wiele podobieństw. Oboje pochodzą z królewskiego rodu i są władcami swoich ukrytych niezwykle zaawansowanych technologicznie królestw. Zarówno Odinson, jak i T'Challa są wyśmienitymi wojownikami, ale bazują na broniach, które w pewien sposób ich definiują. Poza tym oboje walczyli u boku Avengers. Okazuje się, że twórcy filmu „Black Panther” robili wszystko, co w ich mocy, by Wakanda różniła się od Asgardu.

Wpływ Asgardu na Wakandę

Jak podaje portal Cinema Blend, producent filmu reżyserowanego przez Ryana Cooglera, wyjaśnił, że twórcy włożyli sporo wysiłku, żeby królestwo T'Challi nie przypominało pozaziemskiej ojczyzny nordyckich bogów. Według słów Nate'a Moor'a wcale nie było to wcale takie łatwe. 

Najbardziej baliśmy się, co Kevin [Feige] zakomunikował dość wcześnie, żeby Wakanda nie sprawiała wrażenia drugiego Asgardu. Ten rodzaj magicznego miejsca z innego świata. Chcieliśmy, żeby widz miał wrażenie, że ten kraj mógłby istnieć na Ziemi i myślę, że Ryan zrobił naprawdę dużo wraz ze swoją ekipą, żeby upewnić się, że wszystkie struktury i materiały były osadzone w klimacie, który naprawdę panuje na tym kontynencie, że projekty budynków były inspirowane budynkami z kontynentu, na tyle, że jeśli jesteś z Afryki, odniesiesz wrażenie, że wszystko jest prawdziwe. 

Dzięki dokładności filmowców przedstawiono państwo naszpikowane technologiami rodem z filmów science fiction, które jednocześnie mogłoby funkcjonować w naszym świecie. W przeciwieństwie do Asgardu przypominającego miasta jak z powieści fantasy, którym nie pogardziłby Peter Jackson w swoich adaptacjach książek Tolkiena. Twórcy postanowili złożyć również hołd kulturze różnych afrykańskich państw. Wiele elementów kultury Wakandy zostało zainspirowanych prawdziwymi obyczajami i tekstami kultur Afryki

To nie jedyny raz, kiedy seria „Thor” miała pozytywny film na „Black Panthera”. Jak widać, filmy MCU są ze sobą powiązane nie tylko na poziomie fabularnym, ale również produkcyjnym. Kolejnym filmem Marvel Studios będzie „Ant-Man i Wasp”, który trafi na ekrany kin 3 sierpnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.