Jakie dodatki pojawią się w wydaniu „To” na płytach DVD i Blu-ray?

Natalia Hluzow
15.11.2017 17:31
Jakie dodatki pojawią się w wydaniu „To” na płytach DVD i Blu-ray? Fot. kadr z wideo

Wytwórnia Warner Bros. ogłosiła datę premiery filmu „To” na DVD i Blu-ray wraz z listą dodatków, które znajdą się na płytach.

W czasach, kiedy większość filmów trafia na platformy streamingowe niedługo po kinowej premierze, a same platformy realizują oryginalne produkcje o jakości kinowych hitów, jedynym, co przyciąga kinomanów do zakupu filmów wydanych na DVD lub Blu-ray, są ekskluzywne dodatki.

Dobrze wiedzą o tym wytwórnie, dlatego starają się zadowolić fanów i kolekcjonerów, wydając płyty w pięknych opakowaniach i umieszczając w nich niepublikowane wcześniej perełki (a czasem nawet specjalnie zrealizowane materiały i krótkometrażowe filmy). Wie o tym też firma Warner Bros., która ogłosiła właśnie datę premiery gigantycznego hitu pt. „To” na DVD i Blu-ray. Film trafi do cyfrowej dystrybucji w Stanach Zjednoczonych 19 grudnia 2017, zaś wersję fizyczną będzie można kupić w sklepach od 9 stycznia 2018.

Wśród materiałów dodatkowych ma znaleźć się aż 11 niepublikowanych dotąd scen z filmu o demonicznym klaunie porywającym dzieci. Poza tym w wydaniu DVD/Blu-ray znajdziemy materiał „Pennywise żyje!” ukazujący przygotowania Billa Skarsgårda do roli Pennywise’a; wideo na temat Klubu Frajerów, które przybliży historię nastoletnich gwiazd i opowie o więzi, jaką stworzyli na planie; a także filmik na temat Stephena Kinga o tytule „Autor strachu”, w którym pisarz opisuje korzenie swojego bestsellera, naturę dziecięcych lęków oraz to, jak udało mu się stworzyć tak słynnego potwora jak Pennywise.

pennywise zabija dziecko Fot. foto: kadr z wideo

Ogłaszając datę premiery na DVD i Blu-ray nie wspomniano natomiast o reżyserskiej wersji filmu, którą fanom obiecywał Andy Muschietti. Trudno stwierdzić, czy taka wersja w ogóle nie powstanie, czy na razie nie została po prostu ogłoszona.

„To”adaptacja książki Kinga i remake klasycznego horroru z 1990 roku – okazał się sukcesem o rozmiarach, jakich nikt się nie spodziewał. Film zarobił prawie 700 milionów dolarów, co uczyniło go najbardziej dochodowym horrorem w historii. Podobnie jak horror „Uciekaj” spotkał się też z pozytywnymi opiniami krytyków i bardzo dobrym odbiorem publiczności. Sequel filmu o przerażającym klaunie ma trafić na ekrany w 2019 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.