Jakie są pierwsze opinie o „Strażnikach Galaktyki 2”?

Robert Skowronski
18.04.2017 11:39
Jakie są pierwsze opinie o „Strażnikach Galaktyki 2”? Fot. kadr z wideo

Pierwsza odsłona filmu Jamesa Gunna narobiła sporo zamieszanie, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Czy tak też będzie z kontynuacją?

Obraz trafi do kin dopiero 5 maja 2017 roku, ale odbył się już pokaz prasowy produkcji. Na ekranie pojawią się ponownie takie sławy, jak: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Michael Rooker czy Bradley Cooper oraz Vin Diesel (a w zasadzie ich głosy). Zobaczymy także Kurta Russella oraz Pom Klementieff, która wcieli się w Mantis, a także Sylvestra Stallone'a i Elizabeth Debicki.

Jak oni wszyscy sprawdzili się sequelu Marvelowskiej superprodukcji? Poznajcie wstępne opinie zagranicznych krytyków:

Nie wydaje mi się, żebym na jakimkolwiek pokazie prasowym słyszał tyle śmiechu. Ludzie wydawali się zachwyceni „Strażnikami Galaktyki 2”. Na dany moment nie mogę powiedzieć więcej.

„Strażnicy Galaktyki 2” są ekscytujący, zabawni, wspaniali, a do tego jest to kawał wyciskacza łez. Dla wielu będzie to ich nowy ulubiony film Marvela.

„Strażnicy Galaktyki 2” to mnóstwo zabawy. Film jest wypełniony akcją i oferuje jeszcze więcej motywów muzycznych z lat 70. i początku 80.

Cholera. Pokochałem „Strażników Galaktyki 2”. James Gunn to bohater, a zaskoczone twarze skradły show.

„Strażnicy Galaktyki 2” są wypełnieni całą masą niespodzianek i nieoczekiwanych pokładów emocji. Kolejny Marvelowski zwycięzca.

Miałem mnóstwo zabawy przy „Strażnikach Galaktyki 2”. Niesamowicie zabawny, przepięknie kolorowy, to świetna kontynuacja przygód bohaterów. 

Bez popadania w przesadę powiem, że „Strażnicy Galaktyki 2” to Marvel w szczytowej formie. Wielka przygoda używająca każdego koloru z całej cholernej palety barw.

Jak widać opinie są zgodne. Szykuje się wielka międzygalaktyczna uczta dla kinomanów, a dla studia ogromne wpływy pieniężne. Nie dziwi decyzja o tym, że zdecydowano się na wprowadzenie bohaterów do „Avengers: Infinity War”. To ruch mogący jedynie spotęgować ekscytację fanów i zapewniający Marvelowi kolejne zielone na koncie.

Pomówmy o 3. części

To już pewne. Za „Strażników Galaktyki 3” odpowiedzialny będzie ponownie James Gunn. On też napisze scenariusz filmu. Sam zainteresowany poinformował o swoich kolejnych krokach:

Tak więc, po wielu miesiącach rozmyślań i dyskusji znam odpowiedź. Mogłem zachować tę informację dla pierwszego lepszego dziennikarza, który zapytałby mnie o to przy najbliższej okazji, ale zamiast tego pomyślałem, że podzielę się tym z najważniejszymi ludźmi - z Wami fani, którzy jesteście tak niewiarygodnie wspierający i entuzjastyczni przez te ostatnie pięć lat, co rozczula mnie do łez. Więc tak, wracam, aby napisać i wyreżyserować „Strażników Galaktyki 3”. W końcu moja miłość do Rocketa, Groota, Gamory, Star-Lorda, Yondu, Mantis, Draxa i Nebuli oraz innych bohaterów jest głębsza niż Wam się wydaje. Czuję, że jest dla nich dużo więcej przygód i rzeczy do nauczania się o nich samych.

Pierwsza część, jak się okazuje trylogii, z 2014 roku odniosła ogromny sukces, co było nie lada zaskoczeniem, zwłaszcza że postawiono na bohaterów mniej znanych masowemu odbiorcy. Obraz zgarnął na całym świecie 773 miliony dolarów. Raczej nic nie wskazuje na to, aby przy nowym tytule wyniki box office miały nie być satysfakcjonujące, a i poziom artystyczny dzieła raczej nas nie zawiedzie.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.