Jakie sceny usunięto z „Legionu samobójców”?

Robert Skowronski
09.08.2016 11:50
Jakie sceny usunięto z „Legionu samobójców”? Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

Udostępniona lista nie jest oficjalna, ale bliższe przyjrzenie się jej każe nam sądzić, że jest ona wiarygodna. Co postanowiono wyciąć w finalnej wersji dzieła Davida Ayera? 

Od kilku dni mówi się o sekwencjach, które wyleciały z „Legionu samobójców”. Wersji jest kilka. David Ayer stwierdził, że materiału wcale nie było tak dużo, z kolei Jared Leto przyznał, że sekwencji z jego udziałem, z których rezygnowano jest całe mnóstwo:

Myślę, że dostarczyłem tak wiele w każdej ze scen, że zaszła potrzeba przefiltrowania tego szaleństwa. Chciałem dostarczyć różnych wersji. Wydaje mi się, że jest wystarczająco dużo materiału, aby stworzyć solowy film o Jokerze. Gdybym umarł jutro, być może studio by coś ujawniło.

Wycięte sceny spowodowały zresztą, że studio Warner Bros. zostało pozwane przez zdenerwowanego fana, który czuje się oszukany, że w filmie nie mógł zobaczyć sekwencji obecnych w trailerach i spotach telewizyjnych. W sieci pojawiła się nieoficjalna lista materiałów, których się pozbyto. Czy można jej ufać? Wydaje się, że tak, gdyż przynajmniej częściowo zamieszczono na niej sceny zajawione w materiałach promocyjnych oraz te, o których się mówiło po pokazach testowych.

Jakie momenty nie znalazły się w filmie (możliwe spoilery)?

 • Początek filmu miał pokazać szczegóły opętania June Moone przez Enchantress. Ostatecznie obraz rozpoczyna pokazanie historii Deadshota, a opisaną sekwencję umieszczono w środku w formie retrospekcji.
 • Deadshot w celi patrzy na padający deszcz i myśli o córce.
 • El Diablo obserwuje płomień zapalonej zapałki tuż przed jej zgaszeniem i zapewnieniem, że nie będzie więcej korzystał ze swoich mocy.
 • El Diablo eskortowany do centrum treningowego będąc umieszczonym w tubie z wodą gaszącą jego płomienie. Następnie zostaje zrzucony gwałtowanie na ziemię.
 • Krótkie sceny pokazujące, że Kapitan Boomerang jest rasistą i seksistą. Jego żarty miały być skierowane w stronę Katany, która wydaje się bohaterowi atrakcyjna.
 • Więcej historii Killer Croca. Chciano sportretować go jako wyrzutka społecznego z powodu jego wyglądu fizycznego. Bohater miał sam siebie przekonywać, że na swój sposób jest piękny. Killer Croc miał się spotkać z samym Batmanem, kiedy pracował jako ochroniarz gangsterów z Gotham. Mieliśmy także poznać artystyczną stronę Killer Croca potrafiącego tworzyć rzeźby z zużytych materiałów.
 • Killer Croc wymiotujący w czasie lotu helikopterem do Midway City. Z jego ust wypada mięso kozła, które ponownie zjada.
 • Odniesienie do tego, że Slipknot był seryjnym gwałcicielem. Miało to negatywnie nastawić widzów do jego postaci i przygotować na bezbolesne pogodzenie się z jego śmiercią.
 • Więcej scen pokazujących związek Ricka Flaga i June Moone.
 • Scena, w której Flag i Moone są na randce.
 • Scena, w której Joker przesłuchuje Griggsa i wygłasza kwestię: „I can’t wait to show you my toys”.
 • Joker i jego ludzie uciekają po ostrzale restauracji. Harley, która już przyłączyła się do Jokera, podąża za nimi na motorze i zatrzymuje ich samochód. Joker z frustracji uderza głową w szybę.
 • Joker i Harley wdają się w bójkę, dziewczyna przykłada mu pistolet do głowy. Joker oczarowuje Harley i powoli zabiera jej broń. Scena kończy się ich pocałunkiem.
 • Scena przemiany Harley Quinn – bardziej rozbudowany dialog jej i Jokera przed skokiem do kadzi z chemikaliami.
 • Rozszerzona scena pościgu z Batmobilem z większą interakcją między Jokerem i Harley.
 • Scena, w której Harley używa kija baseballowego, by walczyć z urojonymi w jej głowie przeciwnikami.
 • Sekwencja, w czasie której Joker pozbywa się problemu bomby tkwiącej w ciele Harley, miała być zdecydowanie dłuższa.
 • Więcej interakcji między Harley a Boomerangiem. Początkowo Quinn miała za nim nie przepadać z uwagi na jego nieustanne rozbijanie struktury grupy.
 • Rozbudowana scena w barze, w trakcie której Harley zbiera od reszty zamówienia. Scena, gdzie Deadshot zamawia shota, Katan whiskey, a El Diablo szklankę wody była pokazana w zwiastunach. W filmie skrócono ją do mowy Deadshota o konieczności walki z zagrożeniem.
 • Usunięto wiele scen pokazujących początki związku Jokera i Harley – miały one oddawać to, że para naprawdę się kocha.
 • Scena, w której Joker wypycha Harley z helikoptera, miała początkowo zdradzać, że Książę Zbrodni chce zabić swoją partnerkę. W filmie pokazano jednak, że robi to po to, by ją ratować.
 • Joker wraca w czasie finałowej walki na stacji metra ze spaloną połową twarzy w wyniku rozbicia się helikoptera. Miał się pojawić po to, by zabrać Harley Quinn ze sobą. Ta jednak odmawia i chce pomóc drużynie. Joker ucieka rzucając wcześniej granat w kierunku drużyny.

Być może z wymienionymi scenami dzieło bardziej przypadłoby do gustu krytykom, a przychylne recenzje nie działałyby widzom na nerwy, gdyż obecnie odbija się to chęcią zamknięcia przez nich serwisu Rotten Tomatoes.

Jak obsada podchodzi do tak zmontowanego dzieła? Ciężko powiedzieć, gdyż np. Jared Leto jeszcze nie widział filmu:

Nie oglądałem „Legionu samobójców”, więc nie jestem pewny co dokładnie wycięto, a czego nie. Rozumiem, że ten film jest swego rodzaju wprowadzeniem do postaci Jokera. To bardziej rola drugoplanowa.

Myślicie, że „Legion samobójców” byłby lepszy z powyższymi scenami?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.