Jakub Gierszał jednym z najlepiej rokujących aktorów europejskich

Robert Skowronski
13.01.2017 15:18
Jakub Gierszał jednym z najlepiej rokujących aktorów europejskich Fot. materiały prasowe

Jakub Gierszał został uznany przez amerykański periodyk „Variety” za jednego z najlepiej rokujących aktorów europejskich.

Magazyn zwrócił uwagę, że Gierszał jest młodą gwiazdą, którą ujrzymy w „Pokocie” Agnieszki Holland na najbliższym festiwalu filmowym w Berlinie. Aktor pojawił się w Sundance w filmie „Moris z Ameryki” oraz w „Córkach dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Według „Variety” przełomem w karierze Gierszała był występ w „Sali samobójców” Jana Komasy.

„Variety” wskazał także Mitję Okorna, słoweńskiego reżysera, który jednak często tworzy w Polsce. Ma on na koncie m.in. „Planetę singli” oraz „Listy do M.”.

Kto jeszcze znalazł się na liście „Variety”?

  • Edward Berger (reżyser, Niemcy)
  • Liv Lisa Fries (aktorka, Niemcy)
  • Sylvia Hoeks (aktorka, Holandia)
  • Janine Jackowski (producent, Niemcy)
  • Gabriele Mainetti (reżyser, Włochy)
  • Jonas Nay (aktor, Niemcy)
  • Robin Pront (reżyser, Belgia)
  • Reka Tenki (aktorka, Węgry)

Jakuba Gierszała ujrzymy w komedii obyczajowej „PoladJa”, a także w kolejnym dziele Łukasza Palkowskiego, reżysera „Bogów”. Twórca znów sięgnie po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

Głównym bohaterem filmu „Podwójny Ironman” jest sportowiec, który  zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia  inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby  zawalczył o swoje życie. 

W rolach głównych oprócz Jakuba Gierszała ujrzymy Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który w tym roku odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego. 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.