13.01.2017 15:18

Jakub Gierszał jednym z najlepiej rokujących aktorów europejskich

Jakub Gierszał został uznany przez amerykański periodyk „Variety” za jednego z najlepiej rokujących aktorów europejskich.

Jakub Gierszał jednym z najlepiej rokujących aktorów europejskich
foto: materiały prasowe

Magazyn zwrócił uwagę, że Gierszał jest młodą gwiazdą, którą ujrzymy w „Pokocie” Agnieszki Holland na najbliższym festiwalu filmowym w Berlinie. Aktor pojawił się w Sundance w filmie „Moris z Ameryki” oraz w „Córkach dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Według „Variety” przełomem w karierze Gierszała był występ w „Sali samobójców” Jana Komasy.

„Variety” wskazał także Mitję Okorna, słoweńskiego reżysera, który jednak często tworzy w Polsce. Ma on na koncie m.in. „Planetę singli” oraz „Listy do M.”.

Kto jeszcze znalazł się na liście „Variety”?

  • Edward Berger (reżyser, Niemcy)
  • Liv Lisa Fries (aktorka, Niemcy)
  • Sylvia Hoeks (aktorka, Holandia)
  • Janine Jackowski (producent, Niemcy)
  • Gabriele Mainetti (reżyser, Włochy)
  • Jonas Nay (aktor, Niemcy)
  • Robin Pront (reżyser, Belgia)
  • Reka Tenki (aktorka, Węgry)

Jakuba Gierszała ujrzymy w komedii obyczajowej „PoladJa”, a także w kolejnym dziele Łukasza Palkowskiego, reżysera „Bogów”. Twórca znów sięgnie po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

Głównym bohaterem filmu „Podwójny Ironman” jest sportowiec, który  zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia  inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby  zawalczył o swoje życie. 

W rolach głównych oprócz Jakuba Gierszała ujrzymy Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Junior, który w tym roku odebrał nagrodę podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego. 

Robert Skowronski
Tagi: News