13.01.2017 14:27

James Bond w stylu „Johna Wicka”

Agent 007 choć potrafi się odnaleźć w nawet najniebezpieczniejszej sytuacji, to brak mu takiego instynktu zabójcy, jaki ma John Wick. A gdyby jednak miał w sobie to mordercze coś?

James Bond w stylu „Johna Wicka”
foto: materiały prasowe

Postać grana przez Keanu Reevesa to były płatny morderca ścigający gangsterów, którzy wtargnęli do jego domu, dokonując brutalnej napaści, w wyniku której ginie pies głównego bohatera. To sprawia, że John Wick chwyta po latach za broń i zaczyna wymierzać sprawiedliwości na własną rękę rozpętując istne dance macabre przy akompaniamencie wystrzeliwanych pocisków i łamanych kości.

Na zupełnie drugim biegunie stoi James Bond - dystyngowany, stawiający raczej na rozwiązywanie spraw w inny sposób niż przy użyciu mięśni i broni, choć gdy trzeba to i od tego nie stroni. Brytyjczyk z krwi i kości, no i rzecz jasna tajny agent, nie zaś bezkompromisowy zabijaka wyszkolony do eliminowania celów.

Oczywiście możemy znaleźć szereg cech, które mimo wszystko łączą obie postacie. Działają w względnie podobnej branży, mają zamiłowanie do szykownych garniturów i nie znalazł się jeszcze nikt, kto byłby w stanie któregoś z nich unicestwić raz na zawsze. Punkty styczne w porównaniu do różnic są jednak znikome. I tak w poniższym wideo możecie sprawdzić co by było, gdyby 007 był jednak bliższy postaci Johna Wicka:

10 lutego 2017 roku na ekrany trafi „John Wick 2”. Podczas New York Comic Con 2016 mogliśmy już zobaczyć 1. zwiastun. Udostępniono także kolejny trailer dzieła z Keanu Reevesem, który ponownie zostanie zmuszony do wrócenia z emerytury. Bohater udaje się do Rzymu, gdzie stawi czoła najgroźniejszym zabójcom, którzy kroczą po ziemi.

W kwestii cyklu o 007 wiemy, że nie powróci do niego Sam Mendes, reżyser ostatnich odsłon. Jeżeli Daniel Craig pójdzie w jego ślady, to dotychczasowe spekulacje o nowym Bondzie wskazywały na to, że stanie się nim Tom Hiddleston, Idris Elba lub Michael Fassbender. W kuluarach pojawiały się też takie nazwiska, jak Charlie Hunnam, Luke Evans i Aiden Turner. Pamiętajmy też, że powstała idea nakręcenia filmu o przygodach... Jane Bond z Gillian Anderson lub Emilią Clarke w roli głównej.

Robert Skowronski
Tagi: John Wick James Bond