James Bond w stylu „Johna Wicka”

Robert Skowronski
13.01.2017 14:27
James Bond w stylu „Johna Wicka” Fot. materiały prasowe

Agent 007 choć potrafi się odnaleźć w nawet najniebezpieczniejszej sytuacji, to brak mu takiego instynktu zabójcy, jaki ma John Wick. A gdyby jednak miał w sobie to mordercze coś?

Postać grana przez Keanu Reevesa to były płatny morderca ścigający gangsterów, którzy wtargnęli do jego domu, dokonując brutalnej napaści, w wyniku której ginie pies głównego bohatera. To sprawia, że John Wick chwyta po latach za broń i zaczyna wymierzać sprawiedliwości na własną rękę rozpętując istne dance macabre przy akompaniamencie wystrzeliwanych pocisków i łamanych kości.

Na zupełnie drugim biegunie stoi James Bond - dystyngowany, stawiający raczej na rozwiązywanie spraw w inny sposób niż przy użyciu mięśni i broni, choć gdy trzeba to i od tego nie stroni. Brytyjczyk z krwi i kości, no i rzecz jasna tajny agent, nie zaś bezkompromisowy zabijaka wyszkolony do eliminowania celów.

Oczywiście możemy znaleźć szereg cech, które mimo wszystko łączą obie postacie. Działają w względnie podobnej branży, mają zamiłowanie do szykownych garniturów i nie znalazł się jeszcze nikt, kto byłby w stanie któregoś z nich unicestwić raz na zawsze. Punkty styczne w porównaniu do różnic są jednak znikome. I tak w poniższym wideo możecie sprawdzić co by było, gdyby 007 był jednak bliższy postaci Johna Wicka:

10 lutego 2017 roku na ekrany trafi „John Wick 2”. Podczas New York Comic Con 2016 mogliśmy już zobaczyć 1. zwiastun. Udostępniono także kolejny trailer dzieła z Keanu Reevesem, który ponownie zostanie zmuszony do wrócenia z emerytury. Bohater udaje się do Rzymu, gdzie stawi czoła najgroźniejszym zabójcom, którzy kroczą po ziemi.

W kwestii cyklu o 007 wiemy, że nie powróci do niego Sam Mendes, reżyser ostatnich odsłon. Jeżeli Daniel Craig pójdzie w jego ślady, to dotychczasowe spekulacje o nowym Bondzie wskazywały na to, że stanie się nim Tom Hiddleston, Idris Elba lub Michael Fassbender. W kuluarach pojawiały się też takie nazwiska, jak Charlie Hunnam, Luke Evans i Aiden Turner. Pamiętajmy też, że powstała idea nakręcenia filmu o przygodach... Jane Bond z Gillian Anderson lub Emilią Clarke w roli głównej.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.